Michelin, uzun ömürlü performans vizyonu çerçevesinde lastiklerin yasal diş sınırına dek yüksek performans göstermesini sağlıyor. Michelin, katıldığı lastik testlerinde kullanılmış lastikleri ile dahi performansını sürdürdüğünü kanıtladı. Yüksek performans ve güvenliğe büyük önem veren Fransız lastik devi Michelin, lastiklerini daha uzun süre kullanabilmeleri için sürücülere tavsiyelerini sundu.

Michelin Yüksek Kilometre Ömrü Sunuyor

Michelin, hem çevreyi korumak hem de kullanıcılarına tasarruf sağlama amacıyla; lastiklerin uzun ömürlü olmasına büyük önem veriyor. Lider lastik üreticisi, lastiklerin üç ana faktörden dolayı zarar gördüğünü belirtiyor: Fiziksel, çevresel nedenler ve insan faktörü. Lastiklerin yasal sınır olan 1,6 mm’ye kadar kullanılması gerektiğini savunan Michelin; aşınmalar, hasarlar ve yol şartlarından dolayı lastik ömrünün kısalabileceğini söylüyor. Michelin’e göre; lastik sırtında ve yanağında oluşan kesik, yırtık, şişme vb. unsurlar, trafik güvenliğini ciddi ölçüde tehdit ediyor.    

Michelin: Lastik Basıncı Kritik Öneme Sahip

Michelin, sürücü faktörününü lastik ömrü açısından önemli olduğunun altını çiziyor. Bunun için; lastiğin rutin kontrollerinin yapılması, hayati öneme sahip. Lastiklerin, doğru basınçta kullanılması, lastik ömrünü büyük ölçüde uzatıyor. 

Lastik Ömrünü Etkileyen Faktörler

Güvenlik açısından ve lastikleri uzun süre kullanmak için; araçta farklı tipteki lastiklerin aynı anda kullanılmaması gerekiyor. Michelin sürücülere lastiklerini uzun süre kullanmak için ani hızlanma ve frenlemelerden kaçınmalarını öneriyor. Jant ve lastik ebatlarının uyumlu olması, lastiklerin mevsimlere uygun olması, rot ve balans ayarlarının yapılması da kritik öneme sahip. Bu şartlara uyulmaması, sürüş sırasında hâkimiyetin kaybedilmesine neden olmanın yanı sıra; lastik ömrünü kısaltıyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/michelin-tavsiye-1024x767.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/michelin-tavsiye-150x150.jpgOto Lastik FiyatlarıBloglastik,Lastik Ömrü,michelin,Michelin Lastikleri
Michelin, uzun ömürlü performans vizyonu çerçevesinde lastiklerin yasal diş sınırına dek yüksek performans göstermesini sağlıyor. Michelin, katıldığı lastik testlerinde kullanılmış lastikleri ile dahi performansını sürdürdüğünü kanıtladı. Yüksek performans ve güvenliğe büyük önem veren Fransız lastik devi Michelin, lastiklerini daha uzun süre kullanabilmeleri için sürücülere tavsiyelerini sundu. Michelin Yüksek Kilometre Ömrü...
Michelin’den Uzun Lastik Ömrü için Tavsiyeler 1