Michelin Alpin 5 hem kuru, hem ıslak hem de karlı yollarda mükemmel bir performans göstermektedir. Michelin Total Performance sayesinde daha çok performans bileşeni bir araya getirilerek Michelin Alpin 5 ortaya çıkarılmıştır. Yeni sırt deseni Michelin Alpin 5’in olumsuz hava koşullarındaki performansını arttırmaktadır. %12 oranında artırılan sırt blokları, ve %17 oranında artan boşluk oranı sayesinde Michelin Alpin 5, karlı yollarda daha iyi çekiş performansı göstermektedir. Bunun yanı sıra eski jenerasyonuna göre  %16 oranında daha fazla kullanılan sipelar sayesinde aracın yağışlı ve karlı yolda çekiş gücü arttırılmıştır. Michelin Alpin 5’te bulunan uyumlu yeni yanal oyuklar, lastiğin suyu hızlı bir biçimde tahliye etmesini sağlayarak kızaklamayı önlemektedir. Bu sayede lastik  ıslak zeminde kaymalara karşı direnç ve dayanıklılık göstererek aracın kaymasını engellemektedir.

michelin_alpin_5_Michelin Alpin 5 ‘te kullanılan üç boyutlu sipelar sayesinde oluşturulan kendi kendini kilitleyebilen sırt blokları direksiyon hassasiyetini arttırmaktadır. Michelin Alpin 5, Innovative Tread Compound Technology yani Yenilikçi Sırt Bileşeni Teknolojisi ile üretilmiştir. Bu sayede Michelin Alpin 5, ıslak ve karlı yolda daha iyi tutunma sağlar ve zorlu koşullarda bile enerji verimliliğini iyi seviyede tutmayı başarır. Islak ve karlı zeminde daha iyi kavrama performansı sunmak ve yakıt verimliliğini artırmak için silikayla kauçuğun homojenliğini sağlayan yeni fonksiyonel elastomerler kullanılmıştır. Düşük sıcaklıklarda lastiğin performansını optimize etmek için kullanılan Ay çiçek yağı içeren Hélio Compound 4G yani Dördüncü Nesil Helio Bileşeni teknolojisi, düşük sıcaklıklarda lastiğin performansını optimizasyonunu arttırmaktadır. Bu sayede lastiklerin kötü hava koşullarında yol tutuş performansının da artması sağlanmıştır.

Michelin Alpin 4’e göre daha gelişmiş olan Michelin Alpin 5, aracın 80 km hızla giderken 4 metreye kadar, 50 km hızla giderken 1.5 kilometreye kadar daha hızlı durmasını sağlayarak fren mesafesi kısalmıştır. Güvenlik özellikleri ve çevreye duyarlılığı bakımından da Avrupa standartlarına uygun olarak üretilen Alpin 5 olumsuz kış koşullarında sürücülerin konforunu ve güvenliğini en iyi şekilde sağlamaktadır.

michelin_alpin5

Michelin Alpin 5https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/michelin_alpin5-1.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/michelin_alpin5-1-150x150.jpgOto LastikBlogKış LastiğiOto LastikSliderkar lastiği

Michelin Alpin 5 hem kuru, hem ıslak hem de karlı yollarda mükemmel bir performans göstermektedir. Michelin Total Performance sayesinde daha çok performans bileşeni bir araya getirilerek Michelin Alpin 5 ortaya çıkarılmıştır. Yeni sırt deseni Michelin Alpin 5'in olumsuz hava koşullarındaki performansını arttırmaktadır. %12 oranında artırılan sırt blokları, ve %17...
Michelin Alpin 5 1