Trafiği arttıran tatil yolculuklarına az bir zaman kala yol güvenliği geliştirme mücadelesinde kararlı bir oyuncu olan Matmut Grubu ve sürdürülebilir hareketlilikte lider olan Michelin ortaklıklarını güçlendiriyor. Trafik kazalarını azaltmak için 2018 yılında başlatılan Matmut Connect Auto girişimi, bu yıl daha da ileri götürüldü. 1000 kullanıcının kişiselleştirilmiş sürüş tavsiyesi almayı seçtiği başlangıç ​​aşamasından sonra; çalışma, 10.000 sürücüyü kapsayacak şekilde genişletildi. Araçtaki yeni bir telematik güneş kutusu ve özel uygulama sayesinde, sürüş puanları ve kaza oranları arasındaki korelasyon gözlemlenecek ve ölçülecek.

Michelin’in Hedefi Güvenliği Arttırmak

“Yolu daha güvenli hale getirmek”, Matmut Connect Auto’nun Nisan 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana Michelin ve Matmut Group’un ortak hedefi olmuştur. Sürdürülebilir mobilite lideri Michelin, kendi oluşumu DDI tarafından sağlanan katkı ile birlikte ortaklıkta rol oynuyor. 2015 yılında oluşturulan DDI; sürüş verilerinin yakalanması, işlenmesi ve analiz edilmesine dayanıyor. DDI, ayrıca daha fazla yol güvenliği sağlamaya kendini adamış gönüllü sürücülerden oluşan bir topluluğu da koordine ediyor: Daha İyi Sürüş Topluluğu. (Better Driving Community)

Michelin Sürüş Verilerini Değerlendiriyor

Michelin DDI’nın teknolojisi ve uzmanlığı üzerine inşa edilen deneyim, ayrıntılı sürüş verilerini yakalayan bağlantılı kutuya ve sürücüleri puanlayan ve kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunan bir mobil uygulamaya dayanıyor. Üç ana gösterge analiz ediliyor: Hız, beklenti ve sürücünün adaptasyon becerisi. Çalışmanın bu yeni aşaması, ilk aşamada kurulan modelleri daha fazla sürüş durumuna göre karşılaştırmak, sürüş teşhisini daha da iyileştirmek ve sürüşün kötüleşmesi durumunda doğru zamanda tavsiyelerde bulunmak üzere tasarlandı. Böylece yol güvenliği daha ileri bir seviyeye taşınmak isteniyor.

Michelin Trafik Kazalarını Azaltmayı Hedefliyor

Michelin ve Matmut Grubu’nun amacı trafik kazalarını azaltmak için somut adımlar atmak. Bunu yapmak için, daha fazla sürücü içerecek şekilde genişletilen ikinci aşama, kurulumu daha kolay olan ve yüksek derecede otonomluğa sahip olan yeni güneş kutusu teknolojisinden yararlanıyor. Bu nedenle her araç, bu uygulamaya katılmaya uygun. Uygulamanın bu ikinci aşamasında sürüş puanları iyileştirildi, basitleştirildi ve daha şeffaf hale getirildi. Uygulamanın önerileri daha fazla bağlamı ve sürüş durumunu kapsıyor ve bildirimlerin geliştirilmesi ile daha kişisel ve ilgi çekici hâle geliyor. Yeni aşama ile yol güvenliği sağlama hedefine bir adım daha yaklaşılıyor.

Yol Güvenliği için Analizler Gerçekleştiriliyor

Matmut Group’un Genel Başkan Yardımcısı Olivier Requin: “Michelin Grubu ile ortaklığımız, Matmut Grubu’nun kimliğinin önemli yönlerini geliştirmektedir. Risk önleme, değer zincirimizin bir parçasıdır. Matmut Connect Auto’nun 2. fazında amaç, sürüş davranışından kaynaklanan sürüş puanları, verilen tavsiye ve talep oranı arasındaki korelasyonu analiz etme açısından daha da ileri gitmek.”

İki Grubun Ortak Amacı Yol Güvenliği

DDI CEO’su Sophie Foucque: “Matmut Connect Auto, Michelin Grubu ile Matmut Grubunu ilgili değerlerimizin merkezinde yer alan tek bir görev için bir araya getiriyor: yol güvenliği sağlamak. Bu yeni aşamada Matmut ile yenilikçi ortaklığımızı güçlendiriyoruz. Bu girişim, sürüş davranışı konusundaki anlayışımızı geliştirmek için muazzam bir fırsat. Hedefimiz, yol risklerini azaltmak ve daha güvenli bir hareketliliğe doğru ilerlemektir.”

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/michelin-yol-güvenliği-1024x523.pnghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/michelin-yol-güvenliği-150x150.pngOto Lastik FiyatlarıBlogmichelin,yol güvenliği
Trafiği arttıran tatil yolculuklarına az bir zaman kala yol güvenliği geliştirme mücadelesinde kararlı bir oyuncu olan Matmut Grubu ve sürdürülebilir hareketlilikte lider olan Michelin ortaklıklarını güçlendiriyor. Trafik kazalarını azaltmak için 2018 yılında başlatılan Matmut Connect Auto girişimi, bu yıl daha da ileri götürüldü. 1000 kullanıcının kişiselleştirilmiş sürüş tavsiyesi almayı...
Michelin ve Matmut Ortaklığı Güçleniyor 1