Yokohama, ultra yüksek performanslı “Advan Apex V601” lastiğinin 4 Şubat 2020’de “Ürün Disiplini” kategorisinde “2020 iF Tasarım Ödülü” sahibi olduğunu duyurdu. IF Tasarım Ödülü, Almanya’da bulunan, dünyanın en eski ve prestijli tasarım kuruluşlarından biri olan “iF International Forum Design GmbH” tarafından 1953’ten bu yana gerçekleştiriliyor.

Yokohama Kapsamlı Değerlendirme Ardından Seçildi

Prestijli ödülde adaylar, her yıl “inovasyon ve özen, işlevsellik, estetik, sorumluluk ve konumlandırma” gibi kriterlere göre kapsamlı bir şekilde değerlendiriliyor. Bu yıl, 56 ülkeden 7.298 katılım gerçekleştirildi ve kazananlar 78 uluslararası tasarım uzmanının kapsamlı incelemesi ardından belirlendi.

Üstün Viraj Performansı: Yokohama Apex V601

Yokohama Apex V601, en son lastik teknolojileri ile şirketin tarihsel olarak en önemli lastiklerinden biri olan Yokohama A008’in (Advan HF Type D) desenini andıran asimetrik tasarımı bir araya getiriyor. Bu sayede; ıslak zeminlerde yüksek manevra kabiliyeti sunuyor, sürüşün konforlu ve sessiz olmasını sağlıyor. Buna ek olarak; yüksek mikro silika karışımına sahip lastik bileşiği ile üst düzey viraj performansı sunuyor.

Yokohama Lastikleri Birçok Ödüle Sahip

Üstün performanslı lastik tasarımları ile tanınan Yokohama Lastikleri, Advan Apex V601 ile ödülleri arasına bir yenisini daha ekliyor. Yokohama’nın “Geolandar X-CV” ve “Geolandar X-AT” lastik desenleri, geçtiğimiz yıl Chicago Athenaeum Müzesi’nde “2019 Good Design Ödülü”nün sahipleri arasındaydı. 2019 SEMA Show’da ise üç Yokohama lastiği ödül aldı: Yokohama Geolandar X-AT “En İyi Lastik” olarak seçilirken; Geolandar X-CV ve Advan Apex V601, ikinciliği paylaştı. Bunlara ek olarak; Yokohama Geolandar X-MT “2019 Red Dot Tasarım Ödülü”nün sahibi oldu.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/yokohama-lastikleri-1024x903.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/yokohama-lastikleri-150x150.jpgOto Lastik FiyatlarıBlogYokohama,Yokohama Lastikleri
Yokohama, ultra yüksek performanslı “Advan Apex V601” lastiğinin 4 Şubat 2020'de “Ürün Disiplini” kategorisinde “2020 iF Tasarım Ödülü” sahibi olduğunu duyurdu. IF Tasarım Ödülü, Almanya’da bulunan, dünyanın en eski ve prestijli tasarım kuruluşlarından biri olan “iF International Forum Design GmbH” tarafından 1953'ten bu yana gerçekleştiriliyor. Yokohama Kapsamlı Değerlendirme Ardından Seçildi Prestijli...
Yokohama Lastikleri 2020 iF Tasarım Ödülü'nü Kazandı 1