Avrupa’da hızlı şarj istasyonu ağı kurmakta olan bir şarj şirketi olan Fastned, Kuzey Doğu Ulaşım Komitesi’nin öncülüğünde İngiltere’de ikinci bir ihale kazandı. 

Fastned, bölgedeki elektrikli araçlar için beş hızlı şarj istasyonu (hubs) inşa edecek ve işletecek. Her istasyon başlangıçta, yüzde 100 yenilenebilir elektrik sağlayacak iki adet 50 kW hızlı şarj cihazını (İngiltere’de “rapid” şarj cihazları olarak bilinir) barındıracak.

Fastned; Gateshead, Blyth, Whitley Bay, Washington ve Kingston Park’a beş adet hızlı şarj istasyonu inşa etmeyi ve işletmeyi amaçlıyor. Bu hızlı şarj istasyonları tamamen elektrikli otomobillerin hızlı şarj edilmesini sağlayacak ve Fastned’in Avrupa ağına eklenecek. Hızla genişlemekte olan bu ağ, şu anda Hollanda ve Almanya’da 88 istasyondan oluşmakta.  Go Ultra Low NE programının bir parçası olarak diğer iki Fastned istasyonu, Newcastle ve Sunderland’da geliştirilme aşamasında. 

Avrupa’da Güvenilir ve Hızlı Elektrikli Şarj İstasyonu Ağı Oluşuyor

Fastned’ in CEO’su Michiel Langezaal:  “Fastned, elektrikli araçlara geçişi hızlandırmak için kuruldu, İngiltere’nin Kuzey Doğu bölgesinde hızlı şarj altyapısı sunmaya başladığımız için mutluyuz. Güvenilir hızlı şarj altyapısı, tamamen elektrikli taşıtları içten yanmalı motorlara sahip araçlar kadar pratik hale getirir. Fastned, 1000 hızlı şarj istasyonu içeren bir Avrupa ağı oluşturmayı ve Birleşik Krallık’ta daha fazla sayıda hızlı şarj istasyonu kurmayı hedefliyor.”

Kuzey Doğu Ortak Taşımacılık Komitesi başkanı ve Gateshead Council’in lideri olan Konsey Üyesi Martin Gannon: “Beş adet yeni hızlı şarj merkezi, İngiltere’nin Kuzey Doğusunu elektrik hareketliliğinde lider olarak kurmaya yardımcı olacak ve bu, bölgemizdeki elektrikli sürücüler için de çok iyi bir haber. Bu merkezler, elektrikli araçlara özgürlük ve yerel taşıtlar, ticari filolar, bölgeden geçen yolcular için de seyahat kolaylığı sağlayabilir.   

Proje, Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu (ERDF) ve İngiltere Hükümeti Düşük Emisyonlu Araçlar Ofisi (OLEV) tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. İstasyonlar, Kuzey Doğu Ortak Ulaşım Komitesine ait olacak. Fastned, istasyonların tasarım ve yapımını yönetecek ve onları büyüyen ağının bir parçası olarak işletip koruyacak. 

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/fastned_elektrikli_arac_sarji.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/fastned_elektrikli_arac_sarji-150x150.jpgOto Lastik FiyatlarıBlogelektrikli sarj istasyonu,hızlı sarj istasyonu
Avrupa’da hızlı şarj istasyonu ağı kurmakta olan bir şarj şirketi olan Fastned, Kuzey Doğu Ulaşım Komitesi’nin öncülüğünde İngiltere'de ikinci bir ihale kazandı.  Fastned, bölgedeki elektrikli araçlar için beş hızlı şarj istasyonu (hubs) inşa edecek ve işletecek. Her istasyon başlangıçta, yüzde 100 yenilenebilir elektrik sağlayacak iki adet 50 kW hızlı şarj cihazını...
Fastned, İngiltere’nin Kuzey Doğu’sunda İkinci İhaleyi Kazandı 1