Ferrari yarışlarının efsanevi pilotu Michael Schumacher’in 50. yaşı için Ferrari Müzesi’nde açılan “Michael 50” sergisine Ferrari kulüp temsilcileri ve Ferrari tutkunları akın etti. Sergi Schumacher’in 11 yıl birlikye yarıştığı Scuderia Ferrari takımını ve pilotun 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetinden oluşan efsane kariyerini konu alıyor.  Maranello’daki Ferrari Müzesi’nde kapılarını ziyaretçilere açan “Michael 50” sergisi, Ferrari’nin yediden yetmişe herkesin hayranlığını kazanan rekortmen  pilot Michael Schumacher’in, 50’nci yaşı için özel olarak hazırlandı.

Dünyanın Her Yanından Ferrari Hayranları Katılıyor

Dünyanın farklı farklı yerlerinden Scuderia Ferrari kulübü temsilcileri ve Ferrari hayranlarının katılım gösterdiği “Michael 50” sergisi, Schumacher’in 50. Yaşına özel olarak 3 Ocak’ta kapılarını ziyaretçilere açtı. Sergi, F1 rekortmeni Alman pilot Schumacher’in 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetinden oluşan 11 yıllık Scuderia Ferrari Takımı kariyerini odağına alıyor.

Ferrari F399 Sergilenenler Arasında

Zafer Salonu’nda yer alan sergi kapsamında efsane pilot Schumacher’in Scuderia ile geçirdiği on bir yıl boyunca kullandığı en önemli Ferrari modelleri sergileniyor. Bu modellerin arasında Schumacher’in “Şahlanan At” ile katıldığı ve ilk sezonda üç GP kazandığı, 1996 yılına ait F310, 1999 senesinde ‘constructor’ (usta) lakabını alıp Formula 1’in en eski takımına daha önce görülmemiş bir galibiyet serisi kazandıran F399 da bulunuyor. Michael’in Jody Scheckter’den 21 yıl sonra, 2000’de Suzuka’da Ferrari’ye ilk dünya şampiyonluğunu kazandıran F1-2000, başka bir deyişle efsanevi “Alba Rossa” da sergide Ferrari hayranlarını bekleyen modeller arasında yer alıyor. Ayrıca Schumacher’in Çin GP’de Ferrari ile 72’nci ve son şampiyonluğunu kazandığı rekortmen F2002 ve F2004 ile 2006 yılının 248 F1’i de sergide ziyaret edilebiliyor.

Schumacher F1 Sonrasında da Ferrari’de Yer Aldı

 Sergi kapsamında hayran ziyaretçilere, Schumacher’in pek bilinmeyen bir yanı ile de tanışma fırsatı doğuyor.  Efsanevi Alman sürücü, Formula 1’den ayrıldıktan sonra Ferrari’de kalıp Scuderia’ya destek olmanın yanında 2007’de 430 Scuderia ve 2008’de Ferrari California gibi pek çok yol aracının geliştirilmesine katkı sağladı. Sergi, Maranello Müzesi’nde şu anda ziyarete açık olan “Driven by Enzo (Enzo Direksiyonda)” ve “Passion and Legend (Tutku ve Efsane)” sergileri ile aynı anda sürecek.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/ferrari-1024x576.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/ferrari-150x150.jpgOto Lastik FiyatlarıBlogferrari,formula 1,motor sporları
Ferrari yarışlarının efsanevi pilotu Michael Schumacher’in 50. yaşı için Ferrari Müzesi’nde açılan “Michael 50” sergisine Ferrari kulüp temsilcileri ve Ferrari tutkunları akın etti. Sergi Schumacher’in 11 yıl birlikye yarıştığı Scuderia Ferrari takımını ve pilotun 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetinden oluşan efsane kariyerini konu alıyor.  Maranello’daki...
Ferrari’den Michael Schumacher için Özel Sergi 1