İçinde bulunduğumuz dönemde Covid-19 salgını sebebiyle evden zorunlu olmadıkça çıkmamak büyük önem taşıyor. Evde kaldığımız süre içerisinde araçlar da garajda beklemeye devam ediyor. Goodyear, bu dönemde park hâlindeki araçların lastiklerinin kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor. Lastikler, araç ve yol arasında temas sağlayan tek nokta olarak güvenlik açısından büyük önem taşıyor. Bundan dolayı; lastik bakımlarının ihmal edilmemesi ve düzenli kontrollerin yapılması, sürüş güvenliği için kritik öneme sahip.

Goodyear: Lastik Basıncı Büyük Önem Taşıyor

Goodyear, lastik basıncının ölçülmesinin güvenlik açısından büyük öneme sahip olduğunu söylüyor. Lastik basıncı, lastik ısınmamışken; düzenli olarak ölçülmeli ve araç üreticisinin tavsiyesine uygun değerlere sahip olmalı. Basıncın önerilenden daha düşük veya yüksek olması, lastiğin erken aşınmasında ve performansının azalmasında büyük etkiye sahip. Lastik basıncının tavsiye edilenden düşük olması, lastiklerin omuz kısmının aşınmasına neden oluyor. Park hâlinde olan araçlarda basınç kaybı yaşanabileceğinden; kullanım öncesi lastiklerin kontrol edilmesi, güvenlik açısından büyük önem taşıyor.

Uzun Süre Park Hâlinde Lastik Şekli Bozulabiliyor

Park hâlinde hareketsiz duran araçların ağırlığına, uzun süre lastiklerinin belirli bir bölgesi maruz kalıyor. Bu nedenle; araçların uzun süre garajda kalması hâlinde lastiklerde şekil bozuklukları oluşabiliyor ve aracın tekrar kullanılmaya başlaması ile birlikte balans problemleri ortaya çıkabiliyor. Bundan dolayı; araçların ayda en az bir kez çalıştırılarak hareket ettirilmesi öneriliyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/goodyear-lastik-basınç-1.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/goodyear-lastik-basınç-1-150x150.jpgOto Lastik FiyatlarıBlogGoodyear,Goodyear Lastikleri,Lastik Bakımı
İçinde bulunduğumuz dönemde Covid-19 salgını sebebiyle evden zorunlu olmadıkça çıkmamak büyük önem taşıyor. Evde kaldığımız süre içerisinde araçlar da garajda beklemeye devam ediyor. Goodyear, bu dönemde park hâlindeki araçların lastiklerinin kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor. Lastikler, araç ve yol arasında temas sağlayan tek nokta olarak güvenlik açısından büyük önem taşıyor....
Goodyear Park Hâlindeki Araçları Kontrol Etmeyi Öneriyor 1