Ünlü lastik üreticisi Goodyear, prestijli Le Mans 24 Saat yarışı için özel olarak tasarlanan devrim niteliğindeki akıllı yarış lastiklerini kısa süre önce tanıttı. Bu yenilikçi lastikler, gerçek zamanlı basınç ve sıcaklık izleme özelliklerine sahip olup, sürücü performansını artırmak ve aracın ayarlarında düzenlemeler yapılmasını sağlamak için çok değerli veriler sağlıyor. Lastikler, NASCAR Hendrick Motorsports ekibiyle iş birliği içinde, sınıfına uygun olmayan araçların kullanımına izin veren Garage 56 girişimi kapsamında yarışacak olan Chevrolet Camaro ZL1 modeline takılacak.

Goodyear Akıllı Yarış Lastikleri Teknolojik Özellikleri Nasıl?

Goodyear akıllı yarış lastikleri, pasif sensörler içeren en son teknolojiye sahiptir. Lastik üretim süreci sırasında sorunsuz bir şekilde entegre edilen bu sensörler, pil ihtiyacını ortadan kaldırır. Sensörler SightLine teknolojisinden yararlanarak lastik koşullarına ilişkin önemli verileri gerçek zamanlı olarak iletir. Mühendisler ve sürücüler, zorlu yarış boyunca aracın performansını optimize etmek için bu bilgileri kullanabilir. Lastik sensörleri, lastik davranışı hakkında benzeri görülmemiş bilgiler sunarak ve daha iyi yarış performansı için zamanında ayarlamalar yapılmasını sağlayarak motor sporlarında devrim yaratma potansiyeline sahiptir.

Goodyear Lastikleri Le Mans Hava Koşullarına Hazır mı?

Goodyear, Le Mans 24 Saat yarışına hazırlanırken, çeşitli hava koşullarına uyum sağlamak için titizlikle üç farklı lastik türü geliştirdi. Kaygan lastikler kuru pistler için tasarlanırken, “ara” lastikler sis ve hafif yağmurla başa çıkmak için tasarlanmıştır. Ayrıca yağmur lastikleri, temas noktalarındaki suyu verimli bir şekilde tahliye etmek için benzersiz bir sırt desenine sahiptir. Bu yağmur lastiklerinde ayrıca düşük sıcaklıklarda bile olağanüstü tutuş sağlayan özel bir yumuşak kauçuk bileşimi kullanılır. Tüm lastikler, Goodyear yarış lastiği üretimi için ana tesis olarak hizmet veren Akron, Ohio’daki ünlü İnovasyon Merkezi’nde titizlikle el işçiliğiyle üretiliyor.

Hendrick Motorsports NASCAR Camaro ile Le Mans’ta

Garage 56 girişiminin bir parçası olarak, Hendrick Motorsports’un Chevrolet Camaro ZL1 Le Mans’ta yarışacak ve Goodyear akıllı yarış lastikleri deseninin yenilikçi yeteneklerini sergileyecek. Garage 56 girişimi, herhangi bir özel sınıf düzenlemesine uymayan araçların katılımına izin veriyor. Chevrolet Camaro ZL1, aralarında yedi kez NASCAR Cup Series şampiyonu efsanevi Jimmie Johnson, Le Mans 24 Saat galibi Mike Rockenfeller ve 2009 Formula 1 şampiyonu Jenson Button’ın da bulunduğu etkileyici bir sürücü kadrosu tarafından kullanılacak. Optimum lastik performansı ve dayanıklılığı sağlamak için geçtiğimiz yıl boyunca kapsamlı testler ve değerlendirmeler yapıldı.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/goodyear-le-mans-yarislari-icin-akilli-lastiklerini-tanitti.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/goodyear-le-mans-yarislari-icin-akilli-lastiklerini-tanitti-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikakıllı lastik,Goodyear Lastikleri
Ünlü lastik üreticisi Goodyear, prestijli Le Mans 24 Saat yarışı için özel olarak tasarlanan devrim niteliğindeki akıllı yarış lastiklerini kısa süre önce tanıttı. Bu yenilikçi lastikler, gerçek zamanlı basınç ve sıcaklık izleme özelliklerine sahip olup, sürücü performansını artırmak ve aracın ayarlarında düzenlemeler yapılmasını sağlamak için çok değerli veriler sağlıyor....
Goodyear Le Mans Yarışları için Akıllı Lastiklerini Tanıttı 1