Goodyear, elektrikli araçlar için 235/40R19 Goodyear ElectricDrive GT dört mevsim lastiği ile yeni bir sırt bileşiği sunarak sürdürülebilirlik yolunda önemli bir adım attı. Bu lastik, Monolith’in metan piroliz işleminden elde edilen karbon siyahı içeriyor ve Goodyear’ı sıfır emisyonlu karbon siyahı üretimine yaklaştırıyor. Aktif olarak yenilikçi çözümler arayan Goodyear, lastik performansından ödün vermeden sürdürülebilir malzemeler kullanmayı hedefliyor.

Elektrikli Araçlar için Goodyear ElectricDrive GT Dört Mevsim Lastiği

Tesla Model 3 gibi elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanan Goodyear ElectricDrive GT lastiği, daha fazla dayanıklılık ve gelişmiş akustik konfor sunar. Lastiğin SoundComfort teknolojisi, daha sessiz bir sürüş deneyimine katkıda bulunan ek bir ses emici katman içerir. Artan kaynak verimliliği ile bu lastik, Goodyear lastikleri çevresel etkiyi en aza indirirken yüksek kaliteli ürünler sunma taahhüdünü temsil ediyor.

Goodyear Lastikleri ve Monolith İş birliği Neyi Amaçlıyor?

Goodyear lastik üreticisi Aralık 2021’de Monolith ile kurduğu ortaklık, sürdürülebilir karbon siyahı üretiminin önünü açtı. Monolith, metanı pirolize etmek için plazma sürecinde yenilenebilir elektrik kullanıyor ve sıfır emisyonlu karbon siyahı elde ediyor. Goodyear, Monolith ile iş birliği yaparak çeşitli ürün gruplarında sürdürülebilir malzemelerin kullanımını yaygınlaştırmayı ve lastik üretiminde daha çevre dostu bir yaklaşımı teşvik etmeyi amaçlıyor.

Lastik Endüstrisinde Goodyear ile Gelecek Neleri Gösteriyor?

Goodyear lastiklerinin Monolith ile iş birliği ElectricDrive GT elektrikli otomobil lastiği ile çağın ötesine uzanıyor. Uzun vadeli stratejilerinin bir parçası olarak Goodyear, önümüzdeki yıllarda Monolith’in karbon siyahının diğer ürün gruplarına dahil edilmesini keşfetmeyi planlıyor. Ayrıca ortaklık, atık kaynaklarından metan kullanımı gibi yeni fırsatları keşfetmeyi amaçlıyor. Sürekli olarak sürdürülebilir çözümler araştıran ve geliştiren Goodyear, inovasyonu teşvik etmeye ve lastik endüstrisinde daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunmaya çalışıyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/goodyear-lastikleri-sifir-emisyonlu-karbon-siyahi-kullaniyor.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/goodyear-lastikleri-sifir-emisyonlu-karbon-siyahi-kullaniyor-150x150.jpgOto LastikBlogOto LastikGoodyear Lastikleri,sıfır karbon
Goodyear, elektrikli araçlar için 235/40R19 Goodyear ElectricDrive GT dört mevsim lastiği ile yeni bir sırt bileşiği sunarak sürdürülebilirlik yolunda önemli bir adım attı. Bu lastik, Monolith'in metan piroliz işleminden elde edilen karbon siyahı içeriyor ve Goodyear'ı sıfır emisyonlu karbon siyahı üretimine yaklaştırıyor. Aktif olarak yenilikçi çözümler arayan Goodyear, lastik...
Goodyear ElectricDrive GT Dört Mevsim Lastiği ile Sıfır Emisyonlu Karbon Siyahı Kullanıyor 1