Maserati, lüks crossover modeli Grecale için Continental lastik serisini orijinal ekipman olarak resmen onayladı. Özellikle Continental CrossContact serisinden olan bu lastiklerin iki çeşidi bulunuyor: 19 inç Continental CrossContact LX Sport yaz lastiği ve 21 inç CrossContact RX. Maserati Grecale’in farklı taleplerini karşılamak üzere tasarlanan bu lastikler hem yol hem de arazi koşullarında oldukça üstün performans gösteriyor.

Kuru Zemin Koşullarında Continental CrossContact Nasıl?

Continental lastik üreticisine göre, Maserati Grecale’in boş ağırlığı, güçlü motoru ve hızlı ivmelenmesi, yüksek performans standartlarını karşılayan lastikler gerektiriyor. Continental, bu gereksinimleri karşılamak için Continental CrossContact serisini geliştirdi. Bu lastikler, kuru ve ıslak zeminlerde etkili frenleme kapasitesi, çakıl ve taş gibi olası hasarlara karşı koruma sağlamak için güçlendirilmiş yan duvarlar gibi özelliklere sahiptir. Bu sağlam tasarım, onları hafif arazi maceraları için uygun hale getirir. Ek olarak, sırt deseni yuvarlanma direncini en aza indirirken, stratejik olarak konumlandırılmış kılcal kanallar daha düşük gürültü seviyelerine katkıda bulunur.

Continental EcoContact 6 Yaz Lastiği Maserati’de Kullanılacak mı?

Continental EcoContact 6 yaz lastikleri Maserati Grecale hibrit versiyonu için onay almıştır. Bu lastikler, yuvarlanma direncini ve enerji tüketimini azaltan özel bir kauçuk bileşimi içermektedir. Bu sadece içten yanmalı motorlarda yakıt kullanımını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda elektrikli araçların menzilini de uzatır. Continental EcoContact 6 lastikleri övgüye değer frenleme özellikleri, çeşitli yol koşullarında güvenilir yol tutuşu ve yüksek hızlarda bile gelişmiş viraj dengesi sunar. Ayrıca, optimize edilmiş desenleri gürültünün azaltılmasına katkıda bulunarak aracın genel akustik konforunu artırır.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/continental-lastikler-ile-maserati-graceler-donatildi.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/continental-lastikler-ile-maserati-graceler-donatildi-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikcontinental lastik,maserati grecale
Maserati, lüks crossover modeli Grecale için Continental lastik serisini orijinal ekipman olarak resmen onayladı. Özellikle Continental CrossContact serisinden olan bu lastiklerin iki çeşidi bulunuyor: 19 inç Continental CrossContact LX Sport yaz lastiği ve 21 inç CrossContact RX. Maserati Grecale'in farklı taleplerini karşılamak üzere tasarlanan bu lastikler hem yol hem...
Continental Lastikler ile Maserati Grecale Donatıldı 1