Continental, yeni BMW 5 Serisi sedan ve elektrikli modeli i5 için ön plana çıkıyor. Bu ortaklık, bu modeller için fabrika çıkışlı orijinal ekipman olarak seçilen Continental lastiklerini duyurdu. Onaylanan lastik modelleri arasında, çeşitli sürüş koşulları için farklı performans özellikleri sunmak üzere uyarlanmış Continental SportContact 7 yaz, EcoContact 6 Q yaz ve Continental WinterContact TS 860S kış lastiği yer alıyor.

Continental SportContact 7: Yüksek Performans ve Güvenlik

Continental SportContact 7, son teknoloji Ultra Yüksek Performanslı (UHP) lastik serileri arasındadır. Olağanüstü yol tutuşu ve dikkat çekici derecede kısa fren mesafesi sunan bu lastikler, kapsamlı testlerde uzmanlardan övgü aldı. Sınırları sürekli olarak zorlayan Continental mühendisleri, bu lastikleri sürüşün her yönünü yükseltecek şekilde optimize etti. SportContact 7, selefi SportContact 6 ile karşılaştırıldığında ıslak zemin üzerinde frenlemede %8, kuru zeminde frenlemede ise %6’lık bir iyileşme sergiliyor. Ayrıca, dayanıklılık %17 oranında artarken, farklı hava koşullarında yol tutuşta genel bir iyileşme sağlanmıştır.

Continental EcoContact 6 Q: Enerji Verimliliği ve Konfor

Continental’in EcoContact 6 Q lastikleri, performanstan ödün vermeden enerji verimliliğini artırmayı hedefliyor. Lastiğin kauçuk bileşimi yuvarlanma direncini en aza indirerek enerji verimliliğini artırır. Yenilikçi bir şekilde tasarlanmış desenler gürültüyü azaltarak daha sessiz bir sürüş sağlarken hem ıslak hem de kuru yüzeylerde güvenilir yol tutuşu sağlar. Bu lastikler yüksek hızlarda bile optimum denge sağlarken, SportContact 7 ve EcoContact 6 Q modellerinde bulunan ContiSilent teknolojisi, lastiğin yapısına ses emici bir katman entegre ederek akustik konforu artırır.

Continental WinterContact TS 860 S: Güvenli Kış Lastiği

Continental, kış sürüş koşulları için WinterContact TS 860 S’yi sunar. Kışa özel bu lastikler, düşük sıcaklıklarda hassas yol tutuşu sunar ve frenleme verimliliğini önemli ölçüde artırarak kış sürüş senaryoları sırasında güvenliği yükseltir. BMW bayilerinde satışa sunulan bu lastikler, güvenli yol tutuşu ve frenleme performansı sağlamak üzere uyarlanmıştır ve sürücülere soğuk iklimlerde güven verir. BMW’nin onayını gösteren bir yıldız sembolüyle işaretlenen orijinal lastik ebatları, Continental EcoContact 6 Q, SportContact 7 (ContiSilent varyantları dahil) ve WinterContact TS 860 S için çeşitli ebatları kapsar ve sürücülere özel ihtiyaçları ve tercihleri için kapsamlı bir seçim sunar.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/bmw-5-serisi-ve-i5-uyumlu-continental-lastikleri.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/bmw-5-serisi-ve-i5-uyumlu-continental-lastikleri-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikbmw 5,bmw i5,continental
Continental, yeni BMW 5 Serisi sedan ve elektrikli modeli i5 için ön plana çıkıyor. Bu ortaklık, bu modeller için fabrika çıkışlı orijinal ekipman olarak seçilen Continental lastiklerini duyurdu. Onaylanan lastik modelleri arasında, çeşitli sürüş koşulları için farklı performans özellikleri sunmak üzere uyarlanmış Continental SportContact 7 yaz, EcoContact 6 Q...
BMW 5 Serisi ve i5 Uyumlu Continental Lastikleri 1