İlk kez Mayıs 2022’de Tire Cologne’da tanıtılan Falken e. ZIEX, Sumitomo Rubber Group tarafından şimdiye kadar geliştirilen ve üretilen en enerji tasarruflu lastiklerden biridir. Falken Lastikleri tarafından üretilen desen gelişmiş 4D Nano Tasarım teknolojisi ile çıkacaktır. Lastiğin asimetrik profili, optimize edilmiş profil kenarları ile karakterize edilmektedir. Bunlar, sırt bloklarının kenarlarındaki basınç tepe noktalarını önleyerek eşit bir kuvvet dağılımı sağlamaktadır. Hem ıslak hem de kuru yollarda daha iyi bir kavrama seviyesi ve lastiğin daha uzun ömürlü olması için. Sırt tasarımı aynı zamanda lastik omzunun konturunda da optimize edilmiştir, bu da yuvarlanma direncini azaltır ve aracın menzilini artırmaktadır.

Geliştirilen Model Falken e.Ziex Gürültülü Bir Lastik mi?

Falken e. ZIEX, elektrikli araçların akıcı çalışma ve düşük gürültü gibi avantajlarını, lastiğin gürültü seviyesini daha da azaltan kesintisiz, sürekli çıta teması ile tamamlar. Bu, profil oluklarının kademeli bir şekilde düzenlenmesiyle elde edilir. Falken’in yenilikçi SILENT CORE teknolojisi de gürültünün azaltılmasına katkıda bulunur: Lastiğin içindeki poliüretan köpük tabakası, e. ZIEX’in boşluk rezonansını önemli ölçüde en aza indirerek iç mekandaki gürültünün azaltılmasına katkıda bulunur.

e.Ziex Deseninin Anatomisi: ‘’Elektrikli Araçlar İçin En Üst Düzey Lastik’’

Falken Lastikleri Europe GmbH Şirket Müdürü Andreas Giese, “Yeni e. ZIEX lastiklerimizin prömiyerini dört gözle bekliyoruz” diyor. “Bu lastik, elektrikli araçlara özel lastiklerin ürün yelpazemizin temel bir bileşenini oluşturacağı bir geleceğe atılan ilk adımdır. Konfor, güvenlik, dayanıklılık ve yüksek performansı bir araya getiren e. ZIEX, müşterilerimiz ve elektrikli araçlar için en üst düzey yedek lastiktir.”

Falken e.ZİEX Desenini İlk Olarak Hangi Boyutlarda Çıkaracak?

Etiket değerlerinin ön AB sınıflandırması, Falken e. ZIEX’in yakıt tüketimi için “A”, ıslak zeminde yol tutuşu için “A” ve 69 dB’lik gürültü emisyonları için bir başka “A” değerine sahip olduğunu doğrulamaktadır. e. ZIEX, 2024 yılında diğer boyutlarda piyasaya çıkmadan önce başlangıçta 17 ila 21 inç arasında on bir boyutta satışa sunulacak.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/falken-2023-e-ziex-serisini-bu-yil-cikariyor.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/falken-2023-e-ziex-serisini-bu-yil-cikariyor-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikfalken ziex
İlk kez Mayıs 2022'de Tire Cologne'da tanıtılan Falken e. ZIEX, Sumitomo Rubber Group tarafından şimdiye kadar geliştirilen ve üretilen en enerji tasarruflu lastiklerden biridir. Falken Lastikleri tarafından üretilen desen gelişmiş 4D Nano Tasarım teknolojisi ile çıkacaktır. Lastiğin asimetrik profili, optimize edilmiş profil kenarları ile karakterize edilmektedir. Bunlar, sırt bloklarının...
Falken e.Ziex 2023 Serisini Bu Yıl Çıkarıyor 1