Motosiklet yarış şampiyonalarının yeni sezonu 26 Mart 2023’de başlıyor. Dunlop lastikleri, markanın sırasıyla 14 ve 12 yıldır münhasır lastik tedarikçisi olduğu Moto2 ve Moto3 şampiyonalarının yeni sezonuna hazırlanıyor. Yeni sezon 26 Mart’ta Portimão’da (Portekiz) başlıyor ve Dunlop her iki seri için de lastiklerini özel olarak geliştirdi.

Dunlop Motosiklet Lastikleri Yarışlarda Neleri Başardı?

Moto2 lastik yelpazesi üç ön lastik seçeneği ve beş arka aks seçeneği içeriyor ve Dunlop’a lastik sırtına özel lastik seçimi söz konusu olduğunda daha fazla seçenek sunuyor. Arka aks için dört kauçuk bileşimli lastiklerin yanı sıra Sachsenring ve Barselona pisti gibi lastiğin bir tarafına ağır yük binen pistler için tasarlanmış Dunlop asimetrik 2 parçalı sırt lastiği de mevcut. Lastikler yeni sezon için geliştirildi ve şirket motosikletlerin performansının gelişmeye devam ettiğini, bunun da lastik tedarikçisinin sürekli çalışmasını gerektirdiğini belirtti. Dunlop lastikleri ile son iki sezonda Moto2’de 14 yeni rekor kırıldı ve motosikletlerin potansiyelini en üst düzeye çıkarmanızı sağlayan lastikler de dahil olmak üzere bu mümkün hale geldi.

Moto3 Sezonu Lastikleri Dunlop Tarafından Nasıl Üretilecek?

Dunlop lastikleri tarafından Portimão’da ayrıca Moto3 için 2022’de kullanılan lastiğin yerine daha yumuşak yeni bir ön lastik de tanıtılacak. Bunu takiben Dunlop, sezon ortasından itibaren takımların kullanımına sunulacak olan yeni bir sert arka aks lastiğini de tanıtacak. Ayrıca Dunlop motosiklet yarışları için daha iyi performansa sahip yeni yağmur lastikleri de geliştirmişti.

Motosiklet Teknolojisi Gelişimleri Lastik Sektörünü Zorluyor mu?

Dunlop Yarış Bölümü Müdürü Wim Van Achter, “Tek lastik tedarikçisi olduğumuz için rahatlamak kolay, ancak Dunlop lastikleri için felsefe, faaliyet gösterdiğimiz her şampiyonada ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmektir” dedi. “Moto2 ve Moto3 için lastik hazırlamak, motosikletler her geçen yıl daha da iyi olmaya devam ettiği için büyük bir teknik zorluk. Takımlar ve sürücüler bizden bu sürece ayak uydurmamızı bekliyor ve lastiklerimizin 2023’te de önemli ölçüde daha verimli olacağı için heyecanlıyız.” Açıklamalarında bulundu.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/dunlop-lastikleri-moto2-ve-moto3-icin-gelistiriliyor.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/dunlop-lastikleri-moto2-ve-moto3-icin-gelistiriliyor-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikdunlop lastik,moto2,moto3
Motosiklet yarış şampiyonalarının yeni sezonu 26 Mart 2023’de başlıyor. Dunlop lastikleri, markanın sırasıyla 14 ve 12 yıldır münhasır lastik tedarikçisi olduğu Moto2 ve Moto3 şampiyonalarının yeni sezonuna hazırlanıyor. Yeni sezon 26 Mart'ta Portimão'da (Portekiz) başlıyor ve Dunlop her iki seri için de lastiklerini özel olarak geliştirdi. Dunlop Motosiklet Lastikleri Yarışlarda...
Dunlop Lastikleri Moto2 ve Moto3 İçin Geliştiriliyor 1