Continental lastikleri, etkinlik ve verimliliğin yanı sıra müşteri ve pazar yakınlığını artırmak amacıyla ContiTech grup sektörünü stratejik olarak yeniden düzenliyor. Bu amaçla, malzeme odaklı çözümlerde uzmanlaşan grup sektörü, endüstriyel işini genişletmeye daha da güçlü bir şekilde odaklanacak.

Continental ContiTech, yeni bir sinerji yaratmak için otomotiv işini de sürece konsolide ediyor. Değişiklikler Mayıs 2023’ün başında yürürlüğe girmeye başlayacak.


Yeniden yapılanmasıyla ContiTech, geleneksel bir ürün tedarikçisinden entegre çözümler sağlayıcısına geçiş için zemin hazırlıyor. Ayrıca grup sektörü, çeşitli pazar ve sektörlerdeki müşterilerinin sürekli değişen gereksinimlerine daha entegre bir şekilde cevap vermeyi hedeflemektedir.

Contitech Grup CEO’su Philip Nelles, Süreci Nasıl Değerlendiriyor?

Contitech Grup CEO’su Philip Nelles: ‘’Profilimizi geliştiriyoruz ve faaliyetlerimizi konsolide ederek daha verimli hale geliyoruz. Bu, rekabet gücümüzü artıracak ve büyüme açısından gelecekteki başarımız için güçlü bir temel oluşturacaktır,” diyor. Continental lastik devi Yönetim Kurulu üyesi ve ContiTech grup sektörünün CEO’su Philip Nelles, yeniden düzenlemenin amacını da açıkladı. Amaç açık: “Sektörlerimizde ve pazarlarımızda, malzeme odaklı çözümler için teknolojik bir lider olmak istiyoruz.” ContiTech, karada ve karada, raylarda, havada, yer altında ve yer üstünde, endüstriyel ortamlarda, gıda sektöründe ve mobilya sektöründe çeşitli pazarlara hizmet vermektedir.

Ayrıca, yeniden düzenlemenin iki stratejik önceliği var: “Endüstriyel işimizi daha da geliştirmek ve otomotiv faaliyetlerimiz için sinerji yaratmak istiyoruz” diye devam eden Nelles. ContiTech işinin bu bölümü, otomotiv endüstrisindeki mevcut dönüşüm nedeniyle özel zorluklarla karşı karşıya. Bu nedenle, karar verme süreçlerini hızlandırarak, merkezi işlevleri kolaylaştırarak ve hiyerarşik seviyeleri azaltarak hız ve verimliliği artırmaya da odaklanılmaktadır. Grup sektörünün yeniden yapılanması, çeşitli pazarlarında mümkün olan en iyi müşteri yaklaşımını sağlayacaktır.’’

Continental ContiTech Yeni Düzenlemeyle Hangi İş Alanlarına Yayılacak?

Continental ContiTech geliştirilmesi akabinde mevcut müşteri yapısına uygun olarak endüstriyel iş, bölgesel bir odaklanma ile üç iş alanına bölünecektir. Bunlar: Endüstriyel Çözümler Amerika, Endüstriyel Çözümler APAC (Asya ve Pasifik) ve Endüstriyel Çözümler EMEA (Avrupa ve Orta Doğu).

ContiTech ile otomotiv faaliyetlerinin çoğunluğu, müşteri yapısına uygun olarak küresel faaliyet gösterecek olan Orijinal Ekipman Çözümleri iş alanında konsolide edilecektir. Surface Solutions iş alanı, kendi portföyünün ve müşteri tabanının doğası ve segmentleri arasındaki yüksek derecede ürün geliştirme bağlantısyla korunacaktır. Otomotiv İçi segmenti, otomotiv endüstrisi tedarikçilerine hizmet verirken, LivTec özel tüketicilere odaklanacak.

Continental ContiTech merkezi fonksiyonları dahilinde, Teknolojiden Sorumlu Başkan’ın yeni pozisyonu, malzeme uzmanlığının genişlemesine yön verecek. Bu, kapsamlı araştırma faaliyetlerinin yanı sıra müşteriler için malzeme odaklı olacaktır. Değer yaratan ve sürdürülebilir çözümlerin örneğin, elektrikli araç lastikleri gibi ürünlerin geliştirilmesi yoluyla elde edilecektir.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/continental-contitech-musteriler-icin-yeniden-duzenleniyor.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/continental-contitech-musteriler-icin-yeniden-duzenleniyor-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikcontinental lastikleri,contitech
Continental lastikleri, etkinlik ve verimliliğin yanı sıra müşteri ve pazar yakınlığını artırmak amacıyla ContiTech grup sektörünü stratejik olarak yeniden düzenliyor. Bu amaçla, malzeme odaklı çözümlerde uzmanlaşan grup sektörü, endüstriyel işini genişletmeye daha da güçlü bir şekilde odaklanacak. Continental ContiTech, yeni bir sinerji yaratmak için otomotiv işini de sürece konsolide ediyor....
Continental ContiTech Müşteriler İçin Yeniden Düzenleniyor 1