Continental, mevcut ContiPressureCheck ve ContiConnect Yard lastik izleme sistemlerini tamamlamayı amaçlayan ContiConnect Live sistemini piyasaya sürdü. Şirket, yeni sisteminin lastik basıncı ve sıcaklığı ile ilgili verilerin merkezi bir telematik ünitesi kullanılarak gerçek zamanlı olarak buluta gönderilmesine izin vereceğini söylüyor. Ayrıca bu birim, aracın konumunu GPS kullanarak iletiyor ve lastiklerin kullanım saatlerini kaydediyor. Şirket, bu sayede filo yöneticilerinin, bulundukları yere bakılmaksızın araçlarının durumu hakkında daha hızlı ve daha pratik bir genel bakışa sahip olacağını düşünüyor.

Sistem Sensöre Sahip Continental Lastikler ile Kullanılabilecek

Sistem; Almanya, İspanya, İsviçre, Avusturya, Danimarka, Birleşik Krallık, İsveç, Norveç, Fransa ve Portekiz ve diğer Avrupa pazarlarında ilk kez kullanıma sunulacak olan, sensör teknolojisi ile donatılmış özel Continental lastikleri için mevcut olacak. Continental, yüksek lastik maliyetlerine sahip, makine kullanılabilirliğine ihtiyaç duyan filoların lastiklerinin durumunu sürekli izlemesini gerektirdiğini belirtiyor. Araçlar, özellikle büyük şantiyelerde, intralojistikte veya limanlarda uzun mesafeleri kat ediyor. Bu da filo yöneticileri için lastik basıncının ve sıcaklığının izlenmesini zorlaştırıyor.

Continental Sistemi Filo Yöneticilerini SMS ve E-Posta Yoluyla Bilgilendiriyor

Mevcut ContiConnect Yard uygulamasının aksine yeni Live sürümü, hücresel ağa erişimi olan uygulama bölgesinde lokasyona özgü istasyon gerektirmiyor. Bunun yerine, veriler doğrudan bir buluta aktarılıyor ve verilere buradan erişilebiliyor. Veriler, buluta aktarıldıktan sonra uyarılara, basınç ve sıcaklık geçmişine, GPS verilerine ve çalışma saatlerine aracın ayrıntılı bir görünümünün sunulduğu web portalı üzerinden erişilebiliyor. Bir sorun ortaya çıktığında filo yöneticileri proaktif olarak SMS veya e-posta yoluyla bilgilendiriliyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/continental-bulut-tabanli-lastik-izleme-sistemini-piyasaya-surdu.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/continental-bulut-tabanli-lastik-izleme-sistemini-piyasaya-surdu-150x150.jpgOto LastikBlogcontinental lastikleri,lastik izleme sistemi
Continental, mevcut ContiPressureCheck ve ContiConnect Yard lastik izleme sistemlerini tamamlamayı amaçlayan ContiConnect Live sistemini piyasaya sürdü. Şirket, yeni sisteminin lastik basıncı ve sıcaklığı ile ilgili verilerin merkezi bir telematik ünitesi kullanılarak gerçek zamanlı olarak buluta gönderilmesine izin vereceğini söylüyor. Ayrıca bu birim, aracın konumunu GPS kullanarak iletiyor ve lastiklerin...
Continental Bulut Tabanlı Lastik İzleme Sistemini Piyasaya Sürdü 1