Fransız lastik devi Michelin, 2014’teki ilk sezonundan bu yana FIA Formula E Şampiyonası’nın resmi lastik ortağı. Bunun yanında Michelin’in 2021 / 2022 sezonunun sonuna dek bu tek koltuklu elektrikli otomobil yarışı serisinin lastik tedarikçisi olmaya devam edeceği de açıklandı. FIA’nın aldığı bu karara göre sezonun ardından yeni bir lastik tedarikçisi Michelin’in yerini alacak.

Formula E Michelin Lastikleri için Nasıl Rol Oynuyor?

Formula E, son 6 yıldır Michelin için yakıt verimliliği sağlayan yüksek performanslı lastikler geliştirilmesine yardımcı olan bir inovasyon laboratuvarı görevi görüyor. Elektrikli otomobil yarışı dahilinde kullanılan Michelin Pilot Sport EV lastikeri, ilk sezondan bu yana birçok değişikliğe uğradı. Lastiğin şu anki 3. neslinde orijinal modele kıyasla set başına 9 kg’dan daha az hammadde kullanıyor. Araştırmalar sonucunda elde edilen teknolojiler, yeni piyasaya sürülen Michelin Pilot Sport EV dahil olmak üzere Michelin otoyol lastiklerinde de kullanılıyor.

Formula E’nin Diğer Serilerden Farkı Ne?

Formula E serisinde karayolu araçlarında kullanılanlara yakın ebatlarda 18 inç lastikler kullanılıyor. Böylelikle elektrikli otomobil yarışı dâhilinde elde edilen inovasyon, daha kolay bir şekilde otoyol lastiklerine aktarılabiliyor. Formula E; sürdürülebilirlik, çeşitlilik ve olumlu çevresel değişime olan bağı ile diğer motorsporları serilerilerinden ayrılıyor.

Elektrikli Otomobil Yarışı Nerede Gerçekleşiyor?

Formula E, bu yıl “Değişim. Hızlandı” kampanyası ile iklim değişikliği ile mücadele için çalışıyor. UNICEF ile birlikte eğitim programlarını destekleyerek çeşitlilik ve kapsayıcılıkla değişimi yönlendirmeyi teşvik ediyor. Elektrikli otomobil yarışı şampiyonası şu anda yedinci sezonunda ve bir sonraki yarış, 8 Mayıs’ta Monako’da gerçekleşecek. Sadece sokak pistlerinde gerçekleştirilen bir motorsporları etkinliği olan Formula E; aksiyonu Roma, Londra ve New York dahil olmak üzere büyük şehirlerin kalbine taşıyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/michelin-formula-e-1024x385.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/michelin-formula-e-150x150.jpgOto Lastik FiyatlarıBlogelektrikli otomobil yarışı,Formula e
Fransız lastik devi Michelin, 2014'teki ilk sezonundan bu yana FIA Formula E Şampiyonası'nın resmi lastik ortağı. Bunun yanında Michelin’in 2021 / 2022 sezonunun sonuna dek bu tek koltuklu elektrikli otomobil yarışı serisinin lastik tedarikçisi olmaya devam edeceği de açıklandı. FIA’nın aldığı bu karara göre sezonun ardından yeni bir lastik...
Michelin ve Formula E Ortaklığı Devam Ediyor 1