Küresel premium lastik şirketi Hankook Tire & Technology (Hankook Lastikleri), şirketin 1,80 trilyon KRW’lik konsolide küresel satışları ve 187,1 milyar KRW’ye ulaşan işletme kârı ile 2021 2. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Hankook Lastikleri, satış ve işletme kârının sırasıyla %32.4 ve %167.1 ve %11,7 artışı ve %0,6 QoQ artışıyla güçlü bir çeyrek geçirdi. Özellikle hem OE / orijinal ekipman lastikleri hem de sürücü ve bayiler tarafından satın alınan lastiklerin satışı önemli ölçüde arttı. Ayrıca, 18 inç ve üzeri lastiklerin küresel satışları, toplam binek otomobil ve hafif ticari araç lastiği satışlarının %38’ini oluşturarak yıllık bazda %5,4 artış gösterdi.

Büyük Pazarlarda Hankook Lastik Satışları Artıyor

Hankook Lastikleri, geçen yılın ikinci yarısından bu yana; Avrupa, Kuzey Amerika ve Çin dâhil olmak üzere birçok büyük pazarda satışlarında sürekli artış elde ediyor. Özellikle bu çeyrekte, Avrupa ve ABD’de pazar talebi toparlanma gösterdi. Güney Koreli premium lastik üreticisi, Avrupa’da orijinal ekipman ve perakende lastik satışlarında büyük bir artışın yanı sıra 18 inç ve üzeri satışlarda %6p’lık bir artış gördü. ABD pazarına gelince, yüksek inç lastik satışları, pazar talebindeki toparlanmadan daha hızlı şekilde güçlü bir yıllık büyüme gösterdi. Çin, ayrıca; yüksek inç lastik satışlarında yıllık bazda %8’lik bir artış göstererek satışlarda istikrara yol açtı, devam eden niteliksel büyümeyi teşvik etti.

Hankook Elektrikli Araç Lastikleri ile de Öne Çıkıyor

Hankook Lastikleri, elektrikli araçlar ve yüksek performanslı otomobiller için tedarikte de premium lastik markası olarak liderliğini güçlendiriyor. Güney Koreli lastik üreticisi, kısa süre önce Hankook Ventus S1 evo3 ev desenini Volkswagen’in ilk tamamen elektrikli SUV modeli VW ID.4 için orijinal ekipman olarak olarak sundu. Hankook yaz lastiği, daha öncesinde ise Audi’nin ilk tamamen elektrikli spor otomobil modeli Audi e-Tron GT için seçildi. Hankook orijinal ekipman lastiği tedariğine ek olarak Temmuz ayında başlayan ve tüm ABD’de, 48 eyalette 55.000 km’den fazla yol kateden “Volkswagen ID.4: ABD’de Büyük Yol Gösterisi” turu için Kinergy AS ev lastikleri tedarik etti.

Yüksek performans lastiği pazarına gelince; premium lastik üreticisi, Temmuz ayında BMW X3 M ve X4 M’yi Hankook Ventus S1 evo Z lastikler ile donattığını duyurdu. Lastik, özellikle yüksek performans araçlarında sportif kullanım için “Ultra Ultra Yüksek Performans” lastik segmenti için özel olarak geliştirildi.

Premium Lastik Üreticisi Orijinal Ekipman İşbirliklerini Güçlendiriyor

2021’de 7 trilyon KRW’lik bir satış hedefine ulaşmayı hedefleyen Hankook Lastikleri, büyük pazarlarda yüksek inç lastik satışlarında daha fazla büyüme ivmesi sağlamaya odaklanacak ve bu yılın ikinci yarısında küresel premium otomobil üreticileriyle orijinal ekipman ortaklıklarını genişletmeye devam edecek. Elektrikli araç lastiği sektöründeki büyüme, premium lastik üreticisi için yoğunlaşılan alanlardan biri olmaya devam edecek. Hankook Lastikleri, hem niceliksel hem de niteliksel büyüme için her bölgeye özel dağıtım stratejilerini optimize edecek.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/hankook_lastikleri_2_ceyrek_finansal_sonuclarini_acikladi.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/hankook_lastikleri_2_ceyrek_finansal_sonuclarini_acikladi-150x150.jpgOto LastikBlogHankook Lastikleri
Küresel premium lastik şirketi Hankook Tire & Technology (Hankook Lastikleri), şirketin 1,80 trilyon KRW'lik konsolide küresel satışları ve 187,1 milyar KRW'ye ulaşan işletme kârı ile 2021 2. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Hankook Lastikleri, satış ve işletme kârının sırasıyla %32.4 ve %167.1 ve %11,7 artışı ve %0,6 QoQ artışıyla güçlü...
Hankook Lastikleri 2. Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı 1