Önde gelen premium lastik markaları arasında yer alan Hankook, Radical Motorsports’un ilk Dünya Finalleri etkinliğine sunum ortağı olarak katıldı. Motor sporları alanındaki ivmesini sürdüren Güney Koreli üretici, Las Vegas’ta Radikal Dünya Finallerini sunuyor. Beş günlük festivalde Hankook ve Radical’in ilk olarak 2018’de kurulan ortaklığının heyecan verici devamının bir parçası olarak üç Dünya Şampiyonu taçlandırıldı. Etkinlik, 9-13 Kasım tarihleri arasında Las Vegas’ın dışındaki Spring Mountain Motor Resort’taki Charleston Peak Pisti’nde düzenlendi. Hankook, teknik destek sunmanın yanı sıra; Hankook yarış lastikleri ile de sürücüleri destekledi. Hankook Ventus F200 slick lastikler yüksek performansı ile öne çıktı.

Hankook Yarış Lastikleri ile de Yüksek Yol Tutuş Performansı Sunuyor

Güney Koreli premium lastik üreticisi, dünyanın dört bir yanından yarışa katılan 40’tan fazla yarışçıya teknik uzmanlık ve lastik takma hizmeti sağlayarak etkinliği destekledi. Premium sınıf motor sporları pisti için premium lastikler gerekiyordu. Hankook yarış lastikleri, yenilenmiş hamuruyla maksimum yol tutuşu sundu. Hankook Ventus F200 lastikler, aynı zamanda üst düzey dayanıklılık sağladı. Radical SR1 sürücülerinin motor sporları mücadelesinde hem ıslak hem kuru zeminde yol tutuş performansını sürdürerek araç performansını en üst düzeye çıkardı.

En İyiler Hankook Yarış Lastikleri ile Mücadele Etti

Premium lastik markası tarafından sunulan Radical Dünya Finalleri, tüm yarışmacılara yeni bir meydan okuma ve eşit şartlar sunan ilk etkinlik olarak gerçekleşti. Motor sporları mücadelesinde Spring Mountain’ın yeni prömiyer yol parkuru Charleston Peak’in tam 5,24 millik konfigürasyonu kullanıldı. Rekabetçi alana gelince, bir dizi şampiyon tüm Radical sürücülerin yanında Hankook yarış lastikleri ile mücadele etti. Ayrıca, tüm marka ve serilerin sürücülerini dünyanın en iyi Radical yarışçılarına karşı kendilerini test etmeye davet eden bir dizi yarış aracı da mevcuttu.

Motor sporları Lastik Teknolojilerinin Gelişmesine Yardımcı Oluyor

Güney Koreli premium lastik üreticisinin Motor Sporları ve Motor Kültürü Departmanı Başkan Yardımcısı Youngsoo Kim:

“Radical Serisi gibi üst düzey motor sporları, otomobilin direksiyonunun arkasında mümkün olanın sınırlarını zorlamasıyla dünya çapında tanınır. Pistte fark yaratan yeni performans bileşiklerini ve yoldaki tüketici muadillerinde bulunan teknolojiyi bu arayış sayesinde test edip geliştirebiliyoruz.”

Hankook Ventus serisi içerisinde gündelik sürüş için geliştirilen çok sayıda yüksek performanslı lastik yer alıyor. Hankook yarış lastikleri alanında elde ettiği teknolojilerden yararlanarak yeni ürünlerini geliştiriyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/hankook-yaris-lastikleri-radical-motorsports-dunya-finalinde-rtf.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/hankook-yaris-lastikleri-radical-motorsports-dunya-finalinde-rtf-150x150.jpgOto LastikBlogHankook Lastikleri,Radical Motorsports
Önde gelen premium lastik markaları arasında yer alan Hankook, Radical Motorsports'un ilk Dünya Finalleri etkinliğine sunum ortağı olarak katıldı. Motor sporları alanındaki ivmesini sürdüren Güney Koreli üretici, Las Vegas'ta Radikal Dünya Finallerini sunuyor. Beş günlük festivalde Hankook ve Radical'in ilk olarak 2018'de kurulan ortaklığının heyecan verici devamının bir parçası...
Hankook Yarış Lastikleri Radical Motorsports Dünya Finali’nde 1