Dunlop SP Sport Maxx serisi yeni ıslak zemin lastikleri, Repco Supercars Şampiyonası 2023 yarışları için tercih ediliyor. Dunlop ve motor sporları şampiyonasının yetkilileri 2023 sezonu için yeni Dunlop ıslak zemin lastiği kullanılacağını doğruladı. Dunlop yarış lastiği, zorlu kaygan zemin koşullarında daha iyi performans sergileyerek yarış heyecanını arttıracak.

Dunlop SP Sport Maxx Lastikler Daha İyi Performans Sağlıyor

Dunlop marka müdürü Tony Kiernan: “Dunlop Avustralya, 2023’teki ilk Gen3 yarışı için mevcut olan bu yeni nesil Dunlop SP Sport Maxx lastikleri sunmaktan mutluluk duyuyor. Titiz test ve geliştirme programımız, daha kısa tur süreleri sağlayan yepyeni bir kauçuk hamurla sonuçlandı. Bu sayede 2022’deki ıslak zemin lastiği ile kıyaslandığında daha iyi yol tutuş seviyeleri ortaya çıkıyor. Zorlu test koşullarında Supercar sürücülerinin, yeni Dunlop ıslak zemin lastiğinin yol tutuşu ve frenleme performansına duydukları güvenin arttığını hemen ifade etmesinden memnunuz. Kullanılan daha yumuşak kauçuk, biraz daha yüksek aşınma oranları sunacak ve bunun da ıslak yarış günlerinde Supercar ekibinin strateji kararlarına başka bir unsur ekleyeceğinden eminiz.”

Dunlop SP Sport Maxx Yeni Araçlar için İdeal

Yeni motor sporları sezonunda Ford Mustang ve Chevrolet Camaro’nun Gen3 versiyonları yarışmaya başlayacak. Bir geliştirme ve test döneminden sonra resmi olarak anlaşılan revize Dunlop yarış lastiği, şimdi Japonya’da üretim sürecinde. Dunlop SP Sport Maxx serisi yeni lastiklerin ilk olarak 10-12 Mart 2023’te Newcastle 500 ile şampiyona başlamadan önce Avustralya’ya gelmesi planlanıyor.

Supercars Şampiyonası CEO’su Shane Howard: “Bu, sürücüler ve özellikle her koşulda yarış görmek isteyen taraftarlar için harika bir sonuç. Yeni ıslak zemin lastiği, sürücülere ıslak koşullarda daha fazla kontrol sağlayacak ve bu da hayranlar için daha büyük bir gösteri sunacak. Testlerin ardından, yeni lastikte kullanılacak yeni bileşiğin sonuçlarından çok memnunuz. Daha yumuşak hamur, yeni araçların yaratacağı azaltılmış yere basma kuvveti göz önüne alındığında, ıslak zemin koşulların ile Gen3 Camaro ve Mustang’deki mevcut lastikten çok daha iyi başa çıkmak için tasarlandı. Hem Dunlop hem de Supercars, bu yeni lastiğin yeni otomobillerle zorlu/ıslak koşullarda yarış şovuna katkıda bulunacağına inanıyor.”

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/dunlop-sp-sport-maxx-lastikler-islak-zemin-icin-tercih-ediliyor.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/dunlop-sp-sport-maxx-lastikler-islak-zemin-icin-tercih-ediliyor-150x150.jpgOto LastikBlogdunlop lastikler
Dunlop SP Sport Maxx serisi yeni ıslak zemin lastikleri, Repco Supercars Şampiyonası 2023 yarışları için tercih ediliyor. Dunlop ve motor sporları şampiyonasının yetkilileri 2023 sezonu için yeni Dunlop ıslak zemin lastiği kullanılacağını doğruladı. Dunlop yarış lastiği, zorlu kaygan zemin koşullarında daha iyi performans sergileyerek yarış heyecanını arttıracak. Dunlop SP Sport...
Dunlop SP Sport Maxx Lastikler Islak Zemin için Tercih Ediliyor 1