Güçlü binek otomobiller ve crossover araçlar için tasarlanan yeni Falken Azenis FK520 piyasaya sunuluyor. Sumitomo Grubu tarafından geliştirilen yeni Falken yaz lastiği, şirketin motor sporları alanından elde ettiği tecrübelerle geliştirildi. Yeni desen, yüksek hızlarda kullanım için özel olarak optimize edildi. Farklı tür araçlara uygun ebatlara sahip Falken ultra yüksek performans lastiği seride Falken Azenis FK510 ve FK510 SUV lastiklerin yerini alacak.

Falken Lastikleri Avrupa’da Kıdemli Ürün Çeşitliliği Planlama Müdürü Andreas Gies: “Falken Azenis FK520, yüksek düzeyde çekiş gücünü güvenilirlik ve yakıt verimliliği ile bir araya getiriyor. Falken’de, olağanüstü premium lastikler yaratmak için malzeme geliştirme ve modelleme teknolojilerinin kullanımındaki uzmanlığı bir araya getiriyoruz.”

Falken Azenis FK520’de Kullanılan 4D Nano Teknolojisi Nedir?

Yeni Falken Azenis FK520 geliştirilirken 4D Nano Tasarım teknolojisinden yararlanıldı. Bloklar, zeminle teması stabilize etmek, dönüşlerde dengeyi ve kuru zemin performansını arttırmak için özel olarak açılandırıldı. Yeni Falken yaz lastiği olukları ise havada mikro türbülans yaratarak gürültü seviyelerini azaltıyor. Sumitomo, UHP lastiklerin genellikle artan gürültü ile ilişkilendirilmesine rağmen yeni lastiğin bu konuda rakiplerine göre daha iyi olduğunu belirtiyor. Yeni Falken ultra yüksek performans lastiği, aynı zamanda optimize edilmiş temas yüzeyi ile düzensiz aşınma riskini azaltıyor.

Falken Azenis FK520 için Yarış Lastiklerinden İlham Alındı

Yeni ürünün yapısı, Falken yarış lastiklerinden ilham alınarak geliştirildi. Karkasta yer alan ekstra katman hem hafif hem güçlü aramid liflerden oluşturuldu. Markadan yapılan açıklamaya göre; Falken Azenis FK520, bu sayede; direksiyon hareketlerine mümkün olan en doğru karşılığı veriyor. Aynı zamanda dönüşlerde yol tutuşunu arttırıyor ve yüksek hızda denge sağlıyor. Yeni Falken yaz lastiği için kullanılan bir diğer yenilik ise Sumitomo’nun geçtiğimiz yıl tanıttığı Nano Black teknolojisi. Yanaklarda bulunan mikro doku, ışık yansımasını azaltıyor; yazılar daha kontrastlı ve görünür hâle geliyor. Falken ultra yüksek performans lastiği, sadece performans değil şık tasarım da sunuyor.

Falken Yaz Lastiği Yakıt Tüketimini Nasıl Azaltıyor?

Yeni Falken Azenis FK520, tüm özelliklerinin yanında %10 daha hafif olacak şekilde geliştirildi. Bu da yuvarlanma direncini düşürerek yakıt tüketimini azaltıyor. Yeni Falken yaz lastiği, 2022 baharında 205/50R17’den 315/35R21’e kadar 81 ebatta satışa sunulacak. Avrupa etiketleme sistemine göre lastikler yakıt tasarrufu için “B/C/D”, ıslak zeminde tutuş için “A” ve gürültü seviyesi için “A/B” etiketlerine sahip olacak. Bu değerler, ebatlara göre değişkenlik gösteriyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/falken_azenis_fk520.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/falken_azenis_fk520-150x150.jpgOto LastikBlogfalken yaz lastiği
Güçlü binek otomobiller ve crossover araçlar için tasarlanan yeni Falken Azenis FK520 piyasaya sunuluyor. Sumitomo Grubu tarafından geliştirilen yeni Falken yaz lastiği, şirketin motor sporları alanından elde ettiği tecrübelerle geliştirildi. Yeni desen, yüksek hızlarda kullanım için özel olarak optimize edildi. Farklı tür araçlara uygun ebatlara sahip Falken ultra yüksek...
Falken Azenis FK520 Lastikler Pazara Sunuluyor 1