Bridgestone, Para kauçuk ağaçlarındaki sorunları teşhis etmek için yapay zeka görüntü analizini kullanan bir teknoloji geliştirdi. Bridgestone, şu anda kauçuk ağaçlarının karşı karşıya olduğu hastalık risklerini azaltarak sürdürülebilir doğal kauçuk tedariği gerçekleştirmek için çalıştığını söylüyor. Girişim, lastik devinin Information Services International-Dentsu, Ltd. (ISID) ile ortak projesi. Şirket, Bridgestone’un hava fotoğrafçılığı ve yapay zeka görüntü analizi bilgisini tesis içi çiftlik hastalığı uzmanlarının bilgisi ile birleştiren drone tabanlı bir hastalık teşhis teknolojisi kullandığını söylüyor. 

Bridgestone Hastalıklı Kauçuk Ağaçlarını Yapay Zeka ile Tespit Edebiliyor

Bridgestone ve ISID, yaptıkları testler sonucunda sağlıklı ve beyaz kök hastalığı  (WRD) olan ağaçları ayırt edebilen bir teknoloji geliştirdi. Para kauçuk ağaçlarından elde edilen doğal kauçuk, lastik üretiminde hammadde olarak kullanılıyor. Para kauçuk ağaçlarının köklerini etkileyen WRD’nin teşhis edilmesi zor ve ağaçların çürümesine neden oluyor. Bu nedenle WRD, doğal kauçuk hasadı verimini önemli ölçüde etkileyebiliyor. Dahası, şu anda bu hastalıkla mücadele etmenin etkili bir yolu olmadığından, WRD yayılmaya devam ediyor. Şirket, önceki teşhis yöntemleri kullanılırken çiftlik uzmanlarının, ağaçları dikkatli olarak incelediğini, yaprak rengi ve yaprak gelişimi gibi faktörlerin göz önüne bulundurulduğunu belirtiyor. WRD ile enfekte olduğundan şüphelenilen ağaçlar kazılıyor ve kökleri inceleniyor.

Bridgestone Doğal Kauçuk Kaynaklarını Çeşitlendirmeyi Amaçlıyor

Bridgestone, doğal kauçuk kaynaklarını çeşitlendirerek ve genişleterek çevresel sorunları çözmek için çalıştığını söylüyor. Bu girişim, kauçuk ağacından elde edilen doğal kauçuğun verimliliğini artırmaya odaklanan bir Ar-Ge çalışması. Ayrıca şirket, doğal kauçuğun sürdürülebilir tedariğine katkıda bulunan teknolojilerle sürdürülebilir iş faaliyetlerini desteklemek için girişimlerde bulunduğunu da belirtiyor.

Japon Lastik Devi Toplum için Daha Fazla Değer Sağlamak İstiyor

Bridgestone, “sürdürülebilir çözüm şirketi olarak toplumsal değer ve müşteri değeri sağlamak”, 2050’de üretimlerini tamamen sürdürülebilir malzemelerden gerçekleştirmek istiyor. Lastik devi, bu hedefe ulaşma yolunda 2030 için çevre vizyonunu da belirledi. Bridgestone, kauçuk alanındaki eşsiz bilgi birikimini dijital teknolojilerle birleştirerek teknolojik yenilikler geliştirmeye devam etmeyi ve partnerleri ile birlikte çalışarak yeni değerler yaratmayı hedefliyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/bridgestone_kaucuk_agaci_hastaligini_azaltmak_icin_calisiyor.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/bridgestone_kaucuk_agaci_hastaligini_azaltmak_icin_calisiyor-150x150.jpgOto LastikBlogbridgestone,kauçuk ağacı
Bridgestone, Para kauçuk ağaçlarındaki sorunları teşhis etmek için yapay zeka görüntü analizini kullanan bir teknoloji geliştirdi. Bridgestone, şu anda kauçuk ağaçlarının karşı karşıya olduğu hastalık risklerini azaltarak sürdürülebilir doğal kauçuk tedariği gerçekleştirmek için çalıştığını söylüyor. Girişim, lastik devinin Information Services International-Dentsu, Ltd. (ISID) ile ortak projesi. Şirket, Bridgestone'un hava...
Bridgestone Kauçuk Ağacı Hastalığını Azaltmak için Çalışıyor 1