Japon Lastik üreticisi Bridgestone 2024 yılından itibaren Japonya Dayanıklılık Yarışları Şampiyonası için lastik tedarik edeceğini duyurdu. Yapılan bu bildiriyi 12 Nisan 2023 tarihinde Bridgestone, 2024 yılından itibaren Japonya’nın en büyük yarış serilerinden biri olan Super Tailkyu Şampiyonası’nın organizatörü Super Taikyu Organization’ın (STO) resmi lastik tedarikçisi olacağı şeklinde açıkladı. Anlaşma Bridgestone Lastikleri ve Super Taikyu arasında iki yıl uzatma olasılığı ile birlikte beş yıl için imzalandı.

Yarış Şampiyonasında Hangi Yeni Araç Sınıfı Ortaya Çıktı?

2023 Sezonunda fırtınalar estiren ve bir çok ünlü markanın da dikkatini çeken Japon Dayanıklılık Yarışları Super Taikyu serisi organizasyonu 1991 yılında oluşturuldu. Bir süredir yarış organizatörleri artık çevreye verilen zararı azaltmaya çalıştığından dolayı şampiyonada, hidrojen, biyoyakıt vb. ile çalışan araçların kullanıldığı ST-Q araç sınıfı ortaya çıktı. Bridgestone lastikleri ile birlikte şampiyona için uzmanlar enerji tüketimi konusunda oldukça iyimser bir tablonun oluşacağını ve doğaya salınacak zararlı maddelerin en aza indirgeneceğini öngörüyor.

Bridgestone Çevre Dostu Lastik Konusunda Kararlı İlerliyor

Bridgestone, 2023 yılında, ikonik Suzuka Pisti’ndeki Japon Grand Prix’si ile başlayan motor sporlarındaki 60. yılını kutluyor. Japon lastik devi bu konuda; “Bridgestone, teknolojisini geliştirmeye ve motor sporlarının zorlu koşullarına uygun çevre dostu lastikler yaratmaya kararlıdır. STO’nun değerlerini paylaşıyoruz ve şampiyonanın resmi lastik tedarikçisi olarak onların çevreci girişimlerini destekleyeceğiz.” Açıklamasında bulunuyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/japonyanin-super-taikyu-serisinin-lastik-sponsoru-bridgestone-1.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/japonyanin-super-taikyu-serisinin-lastik-sponsoru-bridgestone-1-150x150.jpgOto LastikBlogbridgestone,Super Taikyu
Japon Lastik üreticisi Bridgestone 2024 yılından itibaren Japonya Dayanıklılık Yarışları Şampiyonası için lastik tedarik edeceğini duyurdu. Yapılan bu bildiriyi 12 Nisan 2023 tarihinde Bridgestone, 2024 yılından itibaren Japonya'nın en büyük yarış serilerinden biri olan Super Tailkyu Şampiyonası'nın organizatörü Super Taikyu Organization'ın (STO) resmi lastik tedarikçisi olacağı şeklinde açıkladı. Anlaşma...
Japonya'nın Super Taikyu Serisinin Lastik Sponsoru Bridgestone 1