Michelin havasız lastiği Uptis, polis takibi sırasında lastikleri patlatan suçlularla mücadele için potansiyel bir çözüm olarak Avrupa polisinin dikkatini çekti. Uptis deseni, Avrupa polisi tarafından saatte 210 km’ye varan hızlarda test edilerek dayanıklılığı ve güvenliği kanıtlandı. Havasız lastikler şu anda sadece özel araçlar için üretilirken, Michelin otomobiller için bir versiyon üzerinde çalışıyor ve lastik patlamasının ciddi bir sorun olabileceği belirli uygulamalar için piyasaya sürülmesi düşünülüyor.

Michelin Uptis Deseni Geliştirilme Süreci Nasıl Başladı?

Michelin lastikleri, Uptis havasız lastiği 2019’da tanıttı ve lastik o zamandan beri titiz testlerden ve iyileştirmelerden geçti. Michelin, Uptis’in geliştirilmesinden çok şey öğrendi ve yeni çözümler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Uptis, Avrupa polisi tarafından talep edilebilir, ancak Michelin gelecek yıl binek otomobiller için piyasaya sürülmesini henüz onaylamadı.

Neden Michelin Havasız Lastik İlgi Çekiyor?

Michelin Uptis geleneksel lastiklerin yerini almasada, sürücüsüz araçlarda olduğu gibi lastik patlamasının ciddi bir sorun olabileceği çok sayıda uygulama alanına sahip. Michelin lastikleri, havasız lastiklerin nasıl kullanılabileceğini görüşmek üzere General Motors ve Tesla gibi otomobil üreticileriyle görüşüyor.

Havasız Lastikler Geleceğe Neler Sunuyor?

Michelin Uptis havasız lastikler, Avrupa polisi tarafından test edilmesinin yanı sıra Singapur’da 30 DHL teslimat minibüsü üzerinde gerçek dünya koşullarında test ediliyor. Testlerin sonuçları Uptis deseninin oldukça yüksek hızlara dayanabildiğini doğruladı. Michelin CEO’su Florent Menego havasız lastikler için, sürüş sırasında durup patlayan lastiği değiştirmek istemeyen sürücüsüz araç kullanıcıları için çok faydalı olacağını düşünüyor. Havasız lastik Michelin Uptis deseni geleneksel lastiklerin yerini almasada, lastik patlamasının ciddi bir sorun olabileceği çok sayıda uygulama alanına sahip.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/avrupa-polisi-michelin-havasiz-lastikleri-ile-ilgileniyor.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/avrupa-polisi-michelin-havasiz-lastikleri-ile-ilgileniyor-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikhavasız lastikler,michelin uptis
Michelin havasız lastiği Uptis, polis takibi sırasında lastikleri patlatan suçlularla mücadele için potansiyel bir çözüm olarak Avrupa polisinin dikkatini çekti. Uptis deseni, Avrupa polisi tarafından saatte 210 km'ye varan hızlarda test edilerek dayanıklılığı ve güvenliği kanıtlandı. Havasız lastikler şu anda sadece özel araçlar için üretilirken, Michelin otomobiller için bir...
Avrupa Polisi Michelin Havasız Lastikleri ile İlgileniyor 1