BMW, modelleri için lastik tedarikçilerini her zaman çok dikkatli seçmektedir. Bunlar genellikle tanınmış premium markalardır, ancak Asyalı Maxxis lastik üreticileri de orijinal ekipman sektöründe yerlerini almaya çalışmaktadır. Kısa bir süre önce Tayvanlı Maxxis grubu, Avrupa pazarı için BMW 1 Serisi lastiklerini tedarik etmeye başladığını duyurmuştur.

Maxxis Premitra HP5 Deseninin Özellikleri Nasıl?

BMW 1-Serisi, Euromarking sisteminde hem ıslak yol tutuşu hem de yuvarlanma direnci açısından en yüksek “A” derecesini alan Maxxis Premitra HP5 lastikleriyle donatılmıştır. Lastiğin kauçuk bileşimi, şirkete göre ürünün ömrünü artıran yeni bir teknoloji kullanılarak üretilimiştir. Sırt deseni ise gürültü ve titreşimi azaltmak ve konfor seviyelerini artırmak için optimize edilmiştir.

Tayvanlı Lastik Üreticisi Maxxis Süreci Nasıl Değerlendiriyor?

Maxxis Lastikleri Yönetim Kurulu Başkanı Wally Chen, “BMW 1-Serisi’nin lastik tedarikçisi olmaktan heyecan duyuyoruz ve Maxxis markası tercih ettikleri için BMW Group’a teşekkür ediyoruz” dedi. “Lastiklerimizin BMW’nin katı kalite standartlarını karşılaması şirketimizdeki herkes için bir gurur kaynağıdır.”

MAxxis Lastikleri ve BMW İşbirliği Ne Zaman Başladı?

Maxxis lastikleri ve BMW 2015 yılından bu yana işbirliği yapmaktadır. Ancak Tayvanlı marka Maxxis lastikleri daha önce otomobil üreticisine sadece stepne için lastik tedarik etmektedir. Başlangıçta Mini Clubman için tedarik edilen lastikler, 2016 yılında BMW 5 ve 7 Serisi ile BMW X3 ve X4 için onaylandı ve Temmuz 2022’de BMW 3 Serisi de listeye eklenmiştir. Ayrıca Maxxis lastikleri, bu kategorideki ürünleri Avrupa dışındaki pazarlarda BMW’ye tedarik etmektedir. Bununla birlikte Maxxis Supermaxx SC lastikleri BMW CE 04 Scooter lastikleri üretimine de dahildir.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/maxxis-lastikleri-ve-bmw-arasinda-isbirligi.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/maxxis-lastikleri-ve-bmw-arasinda-isbirligi-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikbmw,bmw 1,maxxis
BMW, modelleri için lastik tedarikçilerini her zaman çok dikkatli seçmektedir. Bunlar genellikle tanınmış premium markalardır, ancak Asyalı Maxxis lastik üreticileri de orijinal ekipman sektöründe yerlerini almaya çalışmaktadır. Kısa bir süre önce Tayvanlı Maxxis grubu, Avrupa pazarı için BMW 1 Serisi lastiklerini tedarik etmeye başladığını duyurmuştur. Maxxis Premitra HP5 Deseninin Özellikleri...
Maxxis Lastikleri ve BMW Arasında İşbirliği 1