Falken lastik, Türkiye’de AKO Grup tarafından dağıtımı yapılan bir lastik markasıdır. Marka, rekabetçi ruhu ve dayanıklılığını dünyanın en zorlu yarışlarından olan 48. ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı’nda Falken FK 510 ile bir kez daha kanıtladı.

Almanya’nın Nürburgring pistinde gerçekleşen ve 24 saat boyunca 25 bin kilometrenin üzerinde bir mesafenin kat edildiği zorlu yarışta, Falken Azenis FK510 lastikleriyle Porsche 911 GT3 R aracı iki turda da başarılı bir şekilde finişi görmüş oldu. Falken lastik, bu yarış ile performans lastiklerinin güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamış oldu. Yarış pistlerinde aktif olarak yer alan Falken FK 510 performans lastikleriyle yarış pistindeki deneyimini yola aktarıyor ve geniş kitlelerin faydasına sunuyor.

Falken Azenis FK510 Hangi Koşullara Maruz Kaldı?

Falken Azenis FK510 lastikleri başarıyı zorlu koşullarda yakalıyor. Eifel sıradağları bölgesinde gerçekleşen yarışta, iklim etkisi her zaman olduğu gibi belirleyici oldu. Yaz lastiği için yarış, zorlayıcı hava şartlarında gerçekleşti.

Yarışta oto lastik performansları maksimum seviyede zorluğa maruz kaldı. Sürekli yağmur ve yoğun sis nedeniyle yarışçıların performansı etkilendi. Pistte yaşanan kazalar ve bu kazalar sonucu oluşan yağ, koşulları daha da zorlaştırdı. Öğleden sonra başlayan yarış, gece saatlerine doğru kötüleşen hava koşulları nedeniyle Yarış Direktörü tarafından ara verildi. Sekiz buçuk saatlik aranın ardından sabah saatlerinde yarış yeniden başladı.
Nürburgring pistinin zorlu doğası ve doğa koşullarının sertliği, pilotları, ekipleri, mekanikleri ve oto lastik ekiplerini oldukça zorladı. Yarış, insan-makine-lastik üçlüsünün 25.378 kilometrelik mücadelesinde her düzlükte, her virajda zorlu bir testten geçirilmesi şeklinde gerçekleşti.

Falken Azenis FK510 Zorlu Koşullarda Başarıya Uzandı

Falken Lastik pilotlarının geri dönüşte sarfettikleri efor daha yüksek oldu. Yaşanan bu olumsuz durum kötü hava koşulları ve yarışa sıklıkla verilen arayla bağlantılıdır. Falken Azenis FK510 ile pistte start sıralama turlarında büyük yarışa gerilerden başlanmıştır. Fakat oto lastik üreticisinin yaşadığı tüm bu olumsuzluklara rağmen çok iyi bir performans gösterdiği görüldü. Yüksek performanslı yaz Lastiği ile birçok yarışçının elendiği yarışta Falken lastik 10 ve 11. Sıralamaları elde etti.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/falken-fk-510-yaris-pistinde.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/falken-fk-510-yaris-pistinde-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikfalken fk510 yaz lastiği,falken lastikleri
Falken lastik, Türkiye'de AKO Grup tarafından dağıtımı yapılan bir lastik markasıdır. Marka, rekabetçi ruhu ve dayanıklılığını dünyanın en zorlu yarışlarından olan 48. ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı'nda Falken FK 510 ile bir kez daha kanıtladı. Almanya'nın Nürburgring pistinde gerçekleşen ve 24 saat boyunca 25 bin kilometrenin üzerinde bir mesafenin kat...
Falken FK 510 Yarış Pistinde Başarısını Yine Kanıtladı 1