Continental AG 2030 yılına kadarki yol haritasını kamuoyuyla paylaştı. Kuzey Amerika’da pazar payındaki büyümeye, elektrikli araçlar için dijital çözümlere ve tüketici lastiklerinin geliştirilmesine odaklanma; Continental AG’nin “Vizyon 2030” stratejisinin temelini oluşturuyor. Continental AG yetkilileri, şirketin son Capital Market Days etkinliğinde stratejinin sistematik müşteri odaklı uyuma odaklandığını belirtti. Continental, buna ek olarak lastik iş alanı üzerinde dâha karlı büyümeyi ve hızla değişen pazar ortamında dijital çözümler aracılığıyla öne çıkmayı hedefliyor. Continental, öncelikli olarak Kuzey Amerika ve Asya’daki pazar payını büyütmeyi amaçlıyor. Firma, küresel çapta ise elektrikli araç lastikleri ve ultra yüksek performans lastikleri segmentine odaklanacak.

Continental Hem Lastik Hem Filo Hizmeti Alanına Yoğunlaşacak

Continental AG’de lastik alanının başkanı Christian Kotz: “Kamyon ve otobüs lastiği segmentinde Conti360 ° filo hizmetleri teklifi tüm bölgelerde anahtar olacak. Continental, aynı zamanda; yarış lastikleri, iki tekerlekli araç lastikleri, farklı endüstriyel uygulamalara yönelik lastikler ve tarım lastiklerini de içeren özel lastik segmentinde de daha fazla büyümeye odaklanacak. Mükemmel lastikler, bizim DNA’mızın bir parçası ve hep öyle kalacak. Onlar sayesinde dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alıyoruz.”

Continental Müşteri Odaklı Çözümlere Odaklanıyor

Christian Kotz: “Şimdi, ‘Vizyon 2030’ stratejik programımızla, hâlihazırda güçlü olan konumun üzerine daha fazlasını inşa etmeye odaklanıyoruz. İleride, akıllı dijital lastik çözümleri ve iddialı sürdürülebilirlik hedeflerinin gerçekleştirilmesi, başarımız ve pazardaki farklılığımız açısından belirleyici olacak. Yeni ‘Vizyon 2030’ programı, organizasyonumuzu müşteri odaklı çözümlerin geliştirilmesiyle sistematik olarak uyumlu hâle getirme ve müşteri ihtiyaçlarını tüm faaliyetlerimizin merkezine yerleştirme arzumuzun altını çiziyor.”

“Vizyon 2025” Programı Continental’in Pazar Payını Arttırdı

Şirket yetkilileri, Continental’in bir önceki ‘Vizyon 2025’ programının Continental için dünya çapında pazar payı kazanımlarıyla sonuçlandığını belirtti. Firma, yeni stratejik programın bu başarı öyküsünün bir sonraki bölümünü yazmak için tasarlandığını söyledi. Yeni vizyon çerçevesinde Continental’in “teknoloji firmaları” olarak tanımladığı partnerler ile de işbirliği gerçekleştirilecek. Continental, lastik teknolojisinde en yüksek ve yenilikçi performansı göstermeye devam edecek. Bunun yanı sıra; sürdürülebilirlik, şirketin planının ileriye dönük kritik bir bileşeni olacak. Bu yılın başlarında, tüm “ilgili projeler ve faaliyetler” Continental’in yeni Sürdürülebilirlik departmanı altında toplandı.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/continental_vizyon_2030.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/continental_vizyon_2030-150x150.jpgOto LastikBlogcontinental vizyon 2030
Continental AG 2030 yılına kadarki yol haritasını kamuoyuyla paylaştı. Kuzey Amerika'da pazar payındaki büyümeye, elektrikli araçlar için dijital çözümlere ve tüketici lastiklerinin geliştirilmesine odaklanma; Continental AG'nin 'Vizyon 2030' stratejisinin temelini oluşturuyor. Continental AG yetkilileri, şirketin son Capital Market Days etkinliğinde stratejinin sistematik müşteri odaklı uyuma odaklandığını belirtti. Continental, buna...
Continental “Vizyon 2030” Stratejini Paylaştı 1