Costa Rika’da yer alan Bridgestone lastik fabrikası, üretim kapasitesini arttıracak. Dev premium lastik ve kauçuk üreticisinin dünyanın dört bir yanında Ar-Ge ve üretim merkezleri yer alıyor. Japon menşeili firma, aynı zamanda Orta Amerika ve Karayipler’deki tek lastik üreticisi.

Bridgestone Lastik Fabrikası için 20 Milyon Dolarlık Yatırım Yapılacak

Belém kantonundaki (Heredia Eyaleti, Kosta Rika) Bridgestone lastik fabrikası genişletme çalışmaları için 20 milyon dolarlık yatırım yapılıyor. Proje kapsamında özellikle kompoze üretimini %33 / günde 110 ton artıracak yeni bir kauçuk karıştırma tesisi kurulacak.

Premimum lastik üreticisinin Kosta Rika COO’su Pablo Jimenez: “Bridgestone lastik fabrikası tesisindeki yatırım, yalnızca bölgedeki konumu güçlendirme fırsatı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılama konusundaki kararlılığımızı da gösteriyor.”

Bridgestone Lastik Fabrikası Yıllık Ne Kadar Üretim Yapıyor?

Orta Amerika ve Karayipler’deki tek lastik tesisi olan fabrika, kapasitesini 2023 yılına kadar 4 milyon lastiğe çıkaracak. 1967’de açılan Bridgestone lastik fabrikası, yılda yaklaşık 3,6 milyon lastik üretiyor. Ayrıca doğrudan tesiste üretilen hammaddelerin payı artırılacağından CO2 emisyonları yılda 776 ton azaltılacak. Premium lastik markası, aynı zamanda geçtiğimiz yıl Belene tesisinde bir elektrik trafo merkezi inşa etmek için 16,9 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu. Şirket şu anda tesiste 1.000’den fazla çalışan istihdam ediyor.

Bridgestone Türkiye Fabrikası Nerede?

Türkiye’de İzmir ve Aksaray’da olmak üzere iki ayrı Bridgestone lastik fabrikası yer alıyor. Premium lastik markasına ait lastikler, Türkiye’de Sabancı ve Bridgestone ortak şirketi Brisa bünyesinde üretiliyor. Brisa fabrikaları, akıllı üretim teknolojilerinden yararlanıyor. Sabancı ve Bridgestone oraklığı 1989 yılına dayanıyor.

Bridgestone Lastik Hakkında

Türkiye’de “Emniyet lastiği” sloganıyla akıllara kazınan Bridgestone, şu anda dünyanın en büyük iki lastik üreticisinden biridir. Premium lastik markası, üstün yol tutuş performansına ve dayanıklı yapıya sahip ürünleri ile öne çıkmıştır. Bu dayanıklı lastikler, Türkiye yol koşulları için ideal yapıya sahiptir. Marka, 1931’de Japonya’da Shojiro Ishibashi tarafından kurulmuştur. Bugün; yaklaşık 180 ülkede Bridgestone lastik fabrikası ve Araştırma Geliştirme Merkezleri yer almaktadır. Yüksek performansa sahip Bridgestone lastikler, 150’den fazla ülkede satışa sunulmaktadır.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/bridgestone_lastik_fabrikasi_kapasitesini_artiriyor.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/bridgestone_lastik_fabrikasi_kapasitesini_artiriyor-150x150.jpgOto LastikBlogbridgestone lastik
Costa Rika’da yer alan Bridgestone lastik fabrikası, üretim kapasitesini arttıracak. Dev premium lastik ve kauçuk üreticisinin dünyanın dört bir yanında Ar-Ge ve üretim merkezleri yer alıyor. Japon menşeili firma, aynı zamanda Orta Amerika ve Karayipler'deki tek lastik üreticisi. Bridgestone Lastik Fabrikası için 20 Milyon Dolarlık Yatırım Yapılacak Belém kantonundaki (Heredia Eyaleti,...
Bridgestone Lastik Fabrikası Kapasitesini Arttırıyor 1