Bridgestone Amerika; Azuga Holdings, Inc. (Azuga) ve Azuga filo yönetim platformunu Sumeru Equity Partners, Danlaw, Inc. ve diğer hissedarlardan satın alma işlemini tamamladığını duyurdu. 391 milyon dolar değerindeki satın alma, premium lastik üreticisinin gelişmiş mobilite stratejisinin temel direği olarak kapsamlı bir filo yönetimi çözümü geliştirme ve dağıtma çabalarını hızlandırıyor. GPS izleme, video telematik, sürücü davranış yönetimi ve kaza azaltma çözümleri sunan Azuga platformu; iş performansını iyileştiriyor, yakıt tüketimini, araçlardaki aşınma ve yıpranmayı azaltıyor. Azuga şu anda ABD ve Kanada’da ticari kamyon taşımacılığı ve sigorta endüstrilerinin yanı sıra; kamu sektöründeki 6.000’den fazla müşteriyi destekliyor.

Bridgestone Daha Fazla Güvenlik ve Verimlilik için Çalışıyor

Bridgestone Amerika’nın Başkan ve CEO’su; premium lastik üreticisinin küresel çözümlerden sorumlu başkan yardımcısı Paolo Ferrari: “Bu satın alma işleminin tamamlanması, daha çeşitli, dijital ve geleceğe odaklı bir Bridgestone inşa etme yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşıdır. Portföyümüzdeki Azuga ile filo müşterileri için daha fazla güvenlik, sürdürülebilirlik ve verimlilik sağlamak için mobilite çözümlerimizi hızla ölçekleyebileceğiz.”

Premium Lastik Üreticisi Bulut Tabanlı Çözümler Sunuyor

Azuga filo yönetimi platformu, Bridgestone’un mevcut bulut tabanlı filo mobilite çözümleri portföyünü tamamlıyor. Bridgestone, temel lastik ürünlerinin ve sürdürülebilir mobilite çözümlerinin gelişimini ilerletmek için Azuga’nın sağlam veri yakalama yeteneklerinden yararlanacak. 400’den fazla Azuga çalışanı ve ABD ile Hindistan’daki tüm Azuga tesisleri başarıyla Bridgestone’a geçti. Azuga’nın merkezi Kaliforniya Fremont’ta kalacak ve premium lastik üreticisinin Silikon Vadisi’ndeki varlığını güçlendirecek.

Bridgestone Elektrikli ve Otonom Taşımacılığa Yatırım Yapıyor

Azuga’nın başarılı bir şekilde satın alınması, Bridgestone ‘un son zamanlarda duyurduğu diğer yatırımlar ile birlikte sürdürülebilir bir çözüm şirketi olma vizyonunu gerçekleştirmedeki en son kilometre taşı. Premium lastik üreticisi, elektrikli ve otonom taşımacılık alanında lider olan Einride’a yatırım yapmış; otonom uzun mesafeli kamyon şirketi Kodiak Robotics ile ortaklığını duyurmuştu.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/brdigestone_azuga.pnghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/brdigestone_azuga-150x150.pngOto LastikBlog
Bridgestone Amerika; Azuga Holdings, Inc. (Azuga) ve Azuga filo yönetim platformunu Sumeru Equity Partners, Danlaw, Inc. ve diğer hissedarlardan satın alma işlemini tamamladığını duyurdu. 391 milyon dolar değerindeki satın alma, premium lastik üreticisinin gelişmiş mobilite stratejisinin temel direği olarak kapsamlı bir filo yönetimi çözümü geliştirme ve dağıtma çabalarını hızlandırıyor....
Bridgestone Filo Yönetimi Firması Azuga’yı Satın Aldı 1