Prestijli Alman Auto Motor und Sport (AMS) dergisi, yüksek performans lastik testi gerçekleştirdi. Testte 225/45 R18 ebadındaki yaz lastikleri yarıştı; ilk 3 yine aynı kaldı. Testte odak nokta, dinamik sürüş olarak belirlendi. Lastik testi BMW 3 Serisi aracı ile gerçekleştirildi.

AMS Lastik Testi Birincisi: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Alman Auto Motor und Sport lastik testi sonucunda; ilk 3 sırada Goodyear, Michelin ve Continental yer aldı. Nokian Powerproof ve Bridgestone Turanza T005 yaz lastikleri ise kuru zeminde yüksek performans sergiledi. 5. Sırada yer alan Maxxis testin sürprizi oldu. Maxxis Premitra 5, Auto Zeitung testinde en yüksek fiyat performans oranına sahip lastik olarak belirlenmişti. AMS testinde ise Victra Sport 5 deseni en yüksek yakıt verimliliği sağlayan lastik olarak seçildi. Lastik, en iyi performansı sergilemese de AMS, son derece dengeli performans sunduğunu belirtiyor.

Goodyear ve Michelin Benzer Lastik Testi Performansı Sundu

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, Michelin Pilot Sport 4 ve Continental PremiumContact 6; lastik testi sonucunda ilk üçte yer alan yüksek performans lastikleriydi. 4. sırada yer alan Pirelli P Zero PZ4 ise ıslak zeminde en iyi performansı sundu. Continental PremiumContact 6, özellikle kuru zeminde; virajlarda yüksek performans sergiledi. Michelin Pilot Sport 4 ve Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 yaz lastikleri , hemen hemen tüm kategorilerde benzer performans sundu. Her iki yüksek performans yaz lastiği de dinamik sürüş özellikleri ile ön plana çıktı.

Yaz Lastikleri Farklı Alanlarda Öne Çıktı

Benzer performansa sahip Michelin Pilot Sport 4 ve Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 yaz lastikleri aynı zamanda suda kızaklamaya karşı da yüksek direnç sağlıyor. Bunun yanı sıra; Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 lastik testi dâhilinde en güçlü fren performansını sundu. Test uzmanları, Michelin Pilot Sport 4’ün sportif performansının daha fazla öne çıktığını belirtiyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/lastik-testi-yaz-lastikleri-1024x576.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/lastik-testi-yaz-lastikleri-150x150.jpgOto Lastik FiyatlarıBlog
Prestijli Alman Auto Motor und Sport (AMS) dergisi, yüksek performans lastik testi gerçekleştirdi. Testte 225/45 R18 ebadındaki yaz lastikleri yarıştı; ilk 3 yine aynı kaldı. Testte odak nokta, dinamik sürüş olarak belirlendi. Lastik testi BMW 3 Serisi aracı ile gerçekleştirildi. AMS Lastik Testi Birincisi: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 Alman Auto...
AMS 2020 Lastik Testi: En İyi Yaz Lastikleri 1