Continental SportContact 7 yaz lastiği deseni, 2022 yazı yaklaşırken pazara sunuldu. Aynı zamanda bazı standart ebatlardaki Continental SportContact 7 lastiklerin bir dizi otomobil üreticisi tarafından homologe edildiği; hatta bu baharda konfigürasyon için üreticilere tedarik edildiği de haberlere yansıyor.

Continental Yaz Lastiği EcoContact 6Q Türkiye’ye Gelecek mi?

Alman lastik üreticisi, geçtiğimiz yaz; kimi pazarlarda Continental EcoContact 6Q lastikleri piyasaya sunmuştu. 17 ve 18 inç ebatlara sahip olan bu Continental yaz lastiği, azaltılmış gürültü seviyesine sahip. “Q” harfi İngilizce “Sessiz” anlamına gelen “Quiet” kelimesine vurgu yapıyor. EcoContact 6Q başlangıçta orijinal ekipman pazarı düşünülerek piyasaya sunulmuştu. Şimdi sürücüler tarafından da satın alınabiliyor. Ülkemizde yer almayan bu versiyon için fiyatının yüksek olduğu yorumları yapılıyor. Continental, lastiğin Türkiye pazarına sunulup sunulmayacağı ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bununla birlikte; yeni Continental SportContact 7 yaz lastiğinin ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

Continental Yaz Lastiği Özellikleri

Alman teknoloji devi tarafından geliştirilen Continental yaz lastiği desenleri, yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafesi özellikleri ile öne çıkıyor. Sportif performansa sahip lastiklerin en yeni üyesinin ise Continental SportContact 7 olması bekleniyor. Continental yüksek manevra kabiliyeti ve üstün viraj performansı ile sürüş yapmayı çok daha keyifli hâle getiriyor.

Continental SportContact 7 Özellikleri

Continental SportContact 7 yaz lastiğinin basına sızan görüntüleri, lastiğin asimetrik tasarıma sahip olduğunu gösteriyor. Zeminle yüksek temas sağlayan geniş blokları, hızlı direksiyon tepkisi ve stabil performans için ideal. Continental yaz lastiği, aynı zamanda geniş oluklara da sahip. Bu da lastiğin suyu hızlı tahliye ederek suda kızaklama riskini düşüreceğini gösteriyor. Aynı zamanda lastiğin düşük ağırlıkta olacağı ve bunun yakıt tüketimini azaltacağı da belirtiliyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/yeni-continental-sportcontact-7-yaz-lastigi-tanitildi.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/yeni-continental-sportcontact-7-yaz-lastigi-tanitildi-150x150.jpgOto LastikBlogContinental SportContact 7,continental yaz lastikleri
Continental SportContact 7 yaz lastiği deseni, 2022 yazı yaklaşırken pazara sunuldu. Aynı zamanda bazı standart ebatlardaki Continental SportContact 7 lastiklerin bir dizi otomobil üreticisi tarafından homologe edildiği; hatta bu baharda konfigürasyon için üreticilere tedarik edildiği de haberlere yansıyor. Continental Yaz Lastiği EcoContact 6Q Türkiye’ye Gelecek mi? Alman lastik üreticisi, geçtiğimiz yaz;...
Yeni Continental SportContact 7 Yaz Lastiği Tanıtıldı 1