Pagani Utopia, yakın zamanda Milano’daki Leonardo da Vinci Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde görücüye çıktı. 864 beygir gücündeki bu yeni Pagani hiper otomobil için Pirelli lastikler tercih ediliyor. Araçta optimum manevra kabiliyeti ve konfor sağlayabilmek için özel Pirelli P Zero Corsa lastikler kullanılacak. Aynı zamanda bu lastiklerin yanak bölgesinde Pagani Utopia araçların silueti de bulunuyor. Hâlihazırda satışta bulunan bu Pirelli 4 mevsim lastiği hem pist hem yol kullanımı için sunuluyor.

Pirelli P Zero Corsa Hem Yol Hem Pistte Kullanılıyor

Pirelli, Pagani Utopia için lastik geliştirirken motor sporları deneyiminden faydalandı. Pirelli P Zero Corsa lastikler, bileşik ve desen özellikleri sayesinde tüm sıcaklıklarda yüksek güç ve torku idare edebiliyor. Lastiğin performansı, yeni Pagani hiper otomobil için optimize edildi. Geliştirme sürecinde satışta olan Pirelli P Zero Corsa lastik baz alındı. Ancak aracın ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde özelleştirildi ve sürüş konforu iyileştirildi. Premium lastik üreticisi, aynı zamanda kış koşulları için de Pirelli P Zero Winter lastikleri tedarik ediyor.

Pagani Utopia için Neden Pirelli Seçildi?

Pirelli P Zero Corsa lastikler geliştirilirken ilk olarak motor sporları alanında test edilen modelleme teknikleri kullanıldı. Lastik tasarımı, daha sonra yolda da kullanılabilmesi için uyarlandı. Bu özelliği ile yeni Pagani Utopia araçlar için ideal olan lastik, zorlu koşullara karşı dayanıklılık sağlıyor. İtalyan premium lastik üreticisi, yeni teknik ile fiziki olarak üretmeye gerek kalmadan test edilebilen bir dijital lastik ikizi teknolojisi kullanıyor. Bu yaklaşım ile hem zamandan hem de hammaddeden tasarruf sağlanıyor. Böylece lastik geliştirme süreci daha hızlı, daha verimli ve daha çevre dostu hâle geliyor.

Pirelli P Zero Lastikler Premium Markalar Tarafından Tercih Ediliyor

Pirelli ve Pagani 10 yılı aşkın bir süredir iş birliği yapıyorlar. Daha önce Zonda için Pirelli P Zero lastikleri ve Huayra Roadster BC için P Zero Trofeo R yarış lastikleri homologe edildi. Yeni Pagani Utopia, önde 265/35ZR21 ve arkada 325/30ZR22 ebat lastikler kullanıyor. Tüm ürünlerde Pagani hiper otomobil için orijinal ekipman olduğunu gösteren HP (Horacio Pagani) işaretlemeleri bulunuyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/hiper-otomobil-pagani-utopia-icin-pirelli-p-zero-tercih-edildi.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/hiper-otomobil-pagani-utopia-icin-pirelli-p-zero-tercih-edildi-150x150.jpgOto LastikBlogpagani utopia,pirelli p zero lastikler
Pagani Utopia, yakın zamanda Milano’daki Leonardo da Vinci Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde görücüye çıktı. 864 beygir gücündeki bu yeni Pagani hiper otomobil için Pirelli lastikler tercih ediliyor. Araçta optimum manevra kabiliyeti ve konfor sağlayabilmek için özel Pirelli P Zero Corsa lastikler kullanılacak. Aynı zamanda bu lastiklerin yanak bölgesinde Pagani...
Hiper Otomobil Pagani Utopia için Pirelli P Zero Tercih Edildi 1