İtalyan premium lastik üreticisi Pirelli, ABD’nin ilk navigasyonel kadın ralli şampiyonası için ikinci kez sponsor oluyor. 2022 Rebelle Rallisi için 6 Ekim’de start verildi. Yarışçılar, Nevada ve Kaliforniya’da 2.500 km’den fazla mesafe kat etti. Bu motorsporları etkinliğinde önemli olan hız değil, rotayı bulabilmek. Rallide harita ve pusula için izin varken GPS ve diğer elektrikli cihazlar ise kesinlikle yasak!

Yarışta Pirelli Scorpion Serisinden Amiral Gemisi Lastikler Kullanılıyor

Pirelli: “Rebelle Rallisi; yarışçılar, araçlar ve araç bileşenleri için oldukça ciddi bir sınav. Yarışta SUV ve crossover araçlar için ideal olan Pirelli Scorpion serimiz tercih ediliyor. Pirelli’nin bu yıl ana sponsorlardan biri olması tesadüf değil çünkü bu yarış, Pirelli Scorpion ATR ve Scorpion All Terrain Plus lastiklerimiz için mükemmel bir test alanı. Bu iki ürün, Pirelli’nin asfalt ve arazi performansı arasında optimum dengeye sahip bir lastiğe ihtiyaç duyan sürücüler için tasarlanmış arazi lastikleri serisinin amiral gemileridir.”

Rebelle Rallisi Rotası Her Yıl Değişiyor

Rebelle Rallisi, toprak yollarda ve kum tepelerinde gerçekleşiyor ve her yıl rota değişiyor. 2022’de yarış, Nevada’daki Eakline Köyü yakınlarında başlayacak ve Kaliforniya’daki Imperial Sand Dunes’da bitecek. Kadın ralli şampiyonası katılımcılarının bu yıl yaşları 23 ila 74 yaş arasında değişiyor. Bu özel motor sporları etkinliği için dört ülke, 24 eyalet ve 94 şehirden 110 yarışçı katılıyor. Ralliye aynı zamanla sekiz otomobil üreticisi katılım sağlıyor. Bunlar arasında R1T elektrikli pikap modeli ile hâlihazırda yarışa girmiş bulunan Rivian da yer alıyor.

Rebelle Rallisi kurucusu Emily Miller:

“Off-road (4×4) ve crossover (X-Cross) olmak üzere iki sınıf otomobilimiz mevcut. Ve yarış hem asfalt hem de kayalık yüzeylere tırmanma ve inişten kum arazilere kadar çok çeşitli off-road koşullarında gerçekleşiyor. Bundan dolayı mümkün olan en fazla güvenliği sağlayan çok yönlü lastiklere ihtiyacımız var. Her zaman “Arabanız lastikleriniz kadar iyidir.” diyoruz çünkü sizi yola devam ettiren onlar.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/pirelli-rebelle-kadin-ralli-sampiyonasi-icin-sponsor-oldu.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/pirelli-rebelle-kadin-ralli-sampiyonasi-icin-sponsor-oldu-150x150.jpgOto LastikBlogpirelli lastikleri,pirelli scorpion
İtalyan premium lastik üreticisi Pirelli, ABD’nin ilk navigasyonel kadın ralli şampiyonası için ikinci kez sponsor oluyor. 2022 Rebelle Rallisi için 6 Ekim’de start verildi. Yarışçılar, Nevada ve Kaliforniya'da 2.500 km'den fazla mesafe kat etti. Bu motorsporları etkinliğinde önemli olan hız değil, rotayı bulabilmek. Rallide harita ve pusula için izin...
Pirelli Rebelle Kadın Ralli Şampiyonası için Sponsor Oldu 1