Yeni Pirelli Cinturato All Season SF 2 lastikler, Türkiye’de bir dünya rekoruna imza attı. Pirelli dört mevsim lastikleri ile standart bir otomobil, ilk kez 8.848 metrelik bir tırmanış gerçekleştirdi. “Everesting” adı verilen etkinlik, Artvin ilimizdeki 1.985 metrelik Genya Dağı’nda gerçekleştirildi.

Everesting için Neden Pirelli Cinturato All Season SF 2 Seçildi?

Yeni Pirelli Cinturato All Season SF 2 lastikler ile gerçekleştirilen tırmanış, Artvin’deki Çoruh nehrinin kıyısından Atabarı Kayak Merkezi’nin üstündeki Genya Zirvesi’ne dek sürdü. 24 kilometre uzunluğundaki rotada tam 50 keskin viraj bulunuyordu. Pirelli dört mevsim lastikleri, her türlü hava koşulunda sağladığı güvenlik için tercih edildi. Bununla birlikte bu, lastikler için gerçek bir dayanıklılık testi oldu.Tırmanma sırasında tek yönlü ortalama hız ise 49,6 km/s idi.

Artvin’deki Everesting Tırmanışı Kaç Saat Sürdü?

Pirelli Cinturato All Season SF 2 lastikler ile rekor tırmanış, 4 saat 20 dakika 25 saniye 42 salisede bitirildi. Etkinlik, TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) denetiminde gerçekleştirildi. Pirelli dört mevsim lastikleri ile gerçekleştirilen etkinlikte araç içerisinde otomotiv gazeteciliği duayenlerden Okan Altan ile Fiar Motor Sporları resmi pilotu Fatih Kara yer aldı. Okan Altan, aynı zamanda; Autobest jüri üyesi olarak da görev yapıyor.

Pirelli Cinturato All Season SF2 ile Hangi Araç Kullanıldı?

Okan Altan ve Fatih Kara, 1985 metrelik Atabarı Kayak Merkezi’nin üzerinde yer alan Genya Dağı’na tek seferde tırmandı. Ancak bunu başarmak için beş kez tekrar yapıldı. Pirelli Cinturato All Season SF 2 lastiklerin kullanıldığı Fiat Egea Cross ile 8.848 metrelik Everest’e eşdeğer bir rota izlendi. Everesting tırmanışı sonrasında Okan Altan ve Fatih Kara’ya ödülleri Atabarı’nda takdim edildi. Törene Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Mehmet Başköylü ile Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü katıldı.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/pirelli_cinturato_all_season_sf_2_lastikler_ile_rekor_tirmanis.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/pirelli_cinturato_all_season_sf_2_lastikler_ile_rekor_tirmanis-150x150.jpgOto LastikBlogPirelli Cinturato All Season SF 2,pirelli lastikleri
Yeni Pirelli Cinturato All Season SF 2 lastikler, Türkiye’de bir dünya rekoruna imza attı. Pirelli dört mevsim lastikleri ile standart bir otomobil, ilk kez 8.848 metrelik bir tırmanış gerçekleştirdi. “Everesting” adı verilen etkinlik, Artvin ilimizdeki 1.985 metrelik Genya Dağı’nda gerçekleştirildi. Everesting için Neden Pirelli Cinturato All Season SF 2 Seçildi? Yeni...
Pirelli Cinturato All Season SF 2 Lastikler ile Rekor Tırmanış 1