Continental lastik üreticisi, ürün yelpazesine eklenen en son ürünü tanıttı. Yedinci nesil Continental EcoContact 6 yaz lastikleri! Bu yenilenmiş premium konforlu lastikler, gelişmiş özellikleri ve çevreye duyarlı tasarımlarıyla sürüş deneyimlerinde devrim yaratmaya hazırlanıyor.

Continental EcoContact 7: Yaz Aylarında Performansı Artırıyor

Continental, selefi EcoContact 6’nın yerini alan Continental EcoContact 7 yaz lastiği ile öne çıkıyor. Yuvarlanma direncini azaltmaya odaklanarak tasarlanan EcoContact 7, önemli ölçüde yakıt tasarrufu ve elektrikli araçlar için daha fazla menzil sunmayı vaat ediyor. Bu lastiği diğerlerinden ayıran özelliği ise iki farklı versiyonunun bulunması: Continental EcoContact 7 ve EcoContact 7 S.

Continental EcoContact 7 ve EcoContact 7 S Performansları Nasıl?

Continental yaz lastiklerinin her iki versiyonu da aynı deseni paylaşır ancak kauçuk bileşimlerinde farklılık gösterir. EC7 bileşimi enerji verimliliğini optimize etmek için ince ayarlanmıştır ve maksimum kilometre performansı arayan sürücüler için idealdir. EC7S bileşimi ise daha sportif bir yol tutuşu sunarak yolda duyarlı performans isteyen meraklılara hitap eder.

Yeni Continental Yaz Lastikleri Sessiz mi?

Continental, özellikle kentsel ortamlarda kabin gürültüsünü önemli ölçüde azaltan Silent Pattern teknolojisi gibi özelliklerle sessiz ve konforlu bir sürüşe öncelik verir. Ayrıca, Green Chili 3.0 teknolojisi, modifiye edilmiş kauçuk bileşikleri sayesinde gürültünün azaltılmasını sağlar. Elektrikli araçlar için uygunluğu gösteren özel işaretlere sahip bu lastikler, elektrikli olanlar da dahil olmak üzere çeşitli otomobil modelleri için çok yönlülük sunar.

Continental Yenilikçi Teknolojiler ile Sürdürülebilirliği Hedefliyor

Continental, lastiklerini performanstan ödün vermeden çevre dostu hale getirmek için en son teknolojileri entegre ediyor. Smart Energy Casing teknolojisi, yapısal bütünlüğü geliştirirken enerji kaybını azaltır. Golf topları gibi spor ekipmanlarından ilham alan Aero Dimple, gelişmiş aerodinamik ve enerji verimliliği için hava direncini en aza indirir.

Continental Yaz Lastiği Serisinini Etiket Değerleri Nasıl?

Yeni Continental lastikleri şu anda 205/55 R17 ile 255/40 R21 arasında değişen dört ebatta mevcuttur. Ancak şirket, otomobil üreticilerinden gelen talebe göre ebat aralığını genişletmeyi planlıyor. Performans açısından lastikler, verimlilik için “A”, ıslak zeminde yol tutuş için “A/B” ve Avrupa etiketleme sistemine göre “B” (72 dB) gürültü seviyesi gibi etkileyici derecelere sahiptir. Tahminlerin yeni ebatlar için değişebileceğini belirtmek gerekir.

Continental’in EcoContact 7 yaz lastikleri, çevre dostu lastik teknolojisinde önemli bir sıçramayı temsil ediyor ve sürücülere daha çevreci ve daha sorunsuz bir sürüş için verimlilik, performans ve konfor dengesi sunuyor.

https://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/yeni-nesil-cevre-dostu-continental-yaz-lastikleri-tanitildi.jpghttps://www.otolastikler.net/wp-content/uploads/yeni-nesil-cevre-dostu-continental-yaz-lastikleri-tanitildi-150x150.jpgOto LastikBlogOto Lastikcontinental ecocontact 6
Continental lastik üreticisi, ürün yelpazesine eklenen en son ürünü tanıttı. Yedinci nesil Continental EcoContact 6 yaz lastikleri! Bu yenilenmiş premium konforlu lastikler, gelişmiş özellikleri ve çevreye duyarlı tasarımlarıyla sürüş deneyimlerinde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Continental EcoContact 7: Yaz Aylarında Performansı Artırıyor Continental, selefi EcoContact 6'nın yerini alan Continental EcoContact 7 yaz lastiği...
Yeni Nesil Çevre Dostu Continental Yaz Lastikleri Tanıtıldı 1